Зміни в законодавстві з 16 по 20 квітня 2018 року
20.04.2018 1942 0 2
Уряд постановою КМУ від 11.04.2018 № 269 затвердив Порядок використання державних коштів на здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері. Головним розпорядником згаданих коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держкомтелерадіо.
Питання оплати праці працівників Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС
Урядом постановою КМУ від 11 квітня 2018 р. № 262 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. № 800» урегульовано питання оплати праці працівників Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та його регіональних відділень. Рішення прийняте з метою диференціації посадових окладів працівників Центру, розміри яких не переглядалися з вересня 2008 р.
Збільшено граничні розміри витрат бюджетників на придбання автівок, комп’ютерів та меблів
Уряд постановою КМУ від 04.04.2018 р. № 268 збільшив граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп'ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, які затверджено постановою КМУ від 04.04.2001 р. № 332.
Регулятор затвердив зміни в порядок нагляду за ринком телекомунікацій
Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, на засіданні сьогодні, 17 квітня, схвалила проект рішення «Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій». Рішенням НКРЗІ від 12 грудня 2017 року було прийнято за основу і розміщено на сайті регулятора проект рішення «Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій». Він був розроблений з метою приведення зазначеного порядку нагляду у відповідність до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та інших законів, зокрема, Закону України «Про телекомунікації».
Закон про українське виноробство підписано
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв» був підписаний Президентом України Петром Порошенком. Закон прибирає бюрократичні перепони та спрощує процедуру ліцензування. До прийняття цього Закону, головною перешкодою для повноцінного виходу малих виноробів на ринок була забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво – більше 140 дозвільних документів різних відомств. Завдяки ж оновленому законодавству, винороби, які виготовляють вино із власного винограду, отримуватимуть ліцензії на виробництво без проходження атестації. Важливою нормою залишатиметься відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства, а контроль якості та безпеки вин буде здійснюватись акредитованими лабораторіями за договором.
Захист аграріїв від рейдерських атак
Кабінет міністрів України схвалив протокольне рішення, спрямоване на захист аграріїв від рейдерських атак.
Кабмін доручив ОДА і силовикам: взяти на особистий контроль дотримання прав і законних інтересів землевласників та орендарів земельних ділянок при проведенні весняно-польових робіт з метою недопущення їх зриву; активізувати роботу регіональних міжвідомчих комісій з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств і оперативно реагувати на випадки силового захоплення земельних ділянок і об'єктів аграрної інфраструктури, інші прояви аграрного «рейдерства».
За призовниками на рік зберігається місце роботи і середній заробіток
Таке рішення прийняв 11 квітня 2018 Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Армапром» до Управління Держпраці про скасування рішення. Суд зазначив, що вирішуючи питання про звільнення громадянина від займаної посади в зв'язку з призовом на строкову військову службу, слід керуватися частиною другою статті 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», який закріплює збереження за призовником займаної посади і середньомісячного заробітку протягом одного року, а не пунктом 3 частини першої статті 36 КЗпП України.
Субвенції на забезпечення дітей-сиріт житлом
Кабінет міністрів України визначив порядок та умови надання субвенції для забезпечення житлом дітей-сиріт. Зокрема, Кабмін визначив порядок та умови надання субвенції в 2018 році на житло для дітей сиріт. Крім того, доповнюється чинний механізм використання субвенції, зокрема, нормою про зняття з квартирного обліку дітей-сиріт тільки після отримання ними житла у власність. Також при оформленні договору купівлі-продажу житла для дітей-сиріт накладається заборона на його продаж протягом 10 років.
Затверджено форму акта про невідповідність товарів під час митного оформлення
У Мін’юсті України зареєстровано 05.04.2018 р. за № 421/31873 наказ Мінфіну України, яким затверджено форму акта про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у документах, необхідних для здійснення їх митного контролю, про пошкодження товарів, їх упаковки чи маркування або про їх втрату (далі - акт). Установлено, що підприємства, які переміщують товари через митний кордон України, складають акт у присутності посадової особи митниці ДФС
Що звільняється від оподаткування на період проведення Ліги чемпіонів УЄФА
З метою реалізації взятих на себе зобов’язань щодо належного проведення зазначених заходів, змінами до Податкового кодексу передбачено тимчасово, на період проведення фінальних матчів з футболу, звільнити від податку на доходи фізичних осіб та військового збору доходи, отримані представниками або посадовими особами асоціацій — членами УЄФА; членами делегацій, що беруть участь у фінальних матчах чемпіонату, у тому числі членами команд, які здобули право на участь у фінальних матчах; фізичними особами, акредитованими УЄФА, зокрема співробітниками та тимчасовими працівниками, представниками засобів масової інформації, партнерами УЄФА, представниками спонсорів (крім резидентів України).
У постанові Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 № 903 «Деякі питання Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами» назву посади «державний інспектор з авіаційного нагляду» замінено на нову назву «державний експерт з розслідування авіаційних подій», яку внесено до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010.
Зміни у Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації
На виконання рішення Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств Уряд постановою від 18 квітня 2018 р. № 286 вніс зміни до деяких актів Кабінету Міністрів України. Постановою, зокрема, вставлено обов’язок повідомлення осіб, запрошених до розгляду скарги по суті, про час і місце розгляду скарги у спосіб, визначений Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, не пізніше ніж за два дні до дня розгляду скарги суб’єктом розгляду скарги.
Товари подвійного використання: запровадження єдиного списку відтерміновується
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 276 внесено зміни до п. 2 власної постанови від 11.01.2018 р. № 1 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання». Внесеними змінами передбачено набрання чинності постанови від 11.01.2018 р. № 1 не через 90 днів, а через 9 місяців з дня її опублікування (з 19.09.2018 р.).
Врегулювання питання оплати праці працівників Держводагентства
Уряд постановою від 18 квітня 2018 р. № 279 врегулював питання оплати праці працівників Держводагентства, його територіальних органів (щодо працівників, які не є державними службовцями), установ та організацій, що належать до сфери його управління.
Уряд визначився, як фінансуватиметься первинна медична допомога населенню
Уряд постановою від 28 березня 2018 р. № 283 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання первинної медичної допомоги населенню. Рішення прийняте на виконання Бюджетного кодексу України та Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», за також згідно з Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».
НБУ визначив додаткові умови прийняття окремих видів майна у заставу чи іпотеку за стабкредитами
Національним банком України визначено додаткові умови прийняття окремих видів майна у заставу чи іпотеку за стабілізаційними кредитами. Це зроблено з метою мінімізації кредитних ризиків та упередження випадків неповернення чи повернення не в повному обсязі наданих банкам таких кредитів. Нові умови полягають у страхуванні окремих видів майна страховиком, який відповідає визначеним Національним банком критеріям
Для призначення пенсії держслужбовця обов'язково мати визначений законом стаж
4 квітня Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом до управління Пенсійного фонду про визнання протиправним відмови територіального органу ПФУ здійснити після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом «Про державну службу» № 899-VIII) призначення пенсії державного службовця по інвалідності в розмірі 60% від заробітку.
В Україні змінився порядок проведення планових перевірок
12 квітня 2018 року набрала чинності постанова Кабміну від 06 грудня 2017 р. № 1109 «Про внесення змін до Порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю», якою внесено зміни до порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю. Документом установлено щорічне (на заміну квартальному) планування органами ДФС документальних планових перевірок у плані-графіку їх проведення, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДФС до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуться такі перевірки.
Коментарі до матеріалу