Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Актуальні зміни законодавства із травня 2016 року

Редакція

04.05.2016 375 0 0

Із 1 травня згідно із Законом про Держбюджет на 2016 рік підвищилися розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Відповідно змінилися також показники, необхідні для проведення розрахунків у поточному році (див. у "Баланс" № 35 рубрику «Інформація для розрахунків» на с. 30) (Закон від 25.12.15 р. № 928-VIII).
Із 1 травня діють зміни до законодавства, направлені на захист прав інвесторів, зокрема, до Закону від 17.09.08 р. № 514-VI «Про акціонерні товариства»:
- визначено вимоги до незалежного члена наглядової ради (незалежного директора);
- виключено обмеження, згідно з яким кількість акціонерів приватного АТ не могла перевищувати 100 осіб;
- АТ заборонено придбавати власні акції, що розміщуються;
- повідомлення про проведення загальних зборів АТ має містити перелік питань, включених до проекту порядку денного, разом із проектом рішень за кожним з них; адресу власного веб-сайту, на якому розміщено інформацію, разом із проектом рішень;
- довіреність на право участі та голосування на загальних зборах, видана фізособою, посвідчується нотаріусом або іншими посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії, а також депозитарною установою, а від імені юрособи – видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами (Закон від 07.04.15 р. № 289-VII).
Із 4 травня Класифікатор іноземних валют та банківських металів, затверджений постановою Правління НБУ від 04.02.98 р. № 34 (зі змінами), діє у новій редакції (див. у "Баланс" № 35 на с. 27).
До 5 травня буде виплачено разову грошову допомогу через поштові відділення або особові рахунки громадян у банках:
– особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 2 975 грн.;
– інвалідам війни та колишнім малолітнім в’язням, визнаним інвалідами I групи, – 2 975 грн., II групи – 2 600 грн.; III групи – 2 310 грн.;
– учасникам бойових дій, колишнім неповнолітнім в’язням, дітям, які народилися у місцях примусового тримання батьків, – 920 грн.;
– членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, – 465 грн.;
– учасникам війни та колишнім в’язням, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 170 грн. (постанова КМУ від 02.03.16 р. № 141).
Із 9 травня діє Закон від 07.04.15 р. № 287-VIII, яким, зокрема, установлено права та обов’язки операторів ринку у сфері поводження із побічними продуктами тваринного походження, не призначеними для споживання людиною, незалежно від форми власності (далі – оператор, побічні продукти).
Про відповідальність за порушення законодавства про побічні продукти, передбачену ст. 25, див. в "Баланс" № 35 у таблиці на с. 14.
Із 18 травня діють зміни до Закону від 11.01.01 р. № 2210-III «Про захист економічної конкуренції», внесені з метою підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями. Зокрема:
– змінено умови попереднього одержання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання (далі – СГ) від Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) чи адміністративної колегії АМКУ;
– органи АМКУ проводять попередні консультації стосовно інформації та документів, необхідних для розгляду заяви про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію (у т. ч. за спрощеною процедурою – протягом 25 днів з дня її надходження), а також виправлення заявником недоліків у поданій ним заяві протягом певного строку. Ненадання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) СГ – учасників концентрації є підставою для відмови у розгляді заяви;
підвищено плату за подання заяв про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію, надання висновків із заяв про надання: дозволу на концентрацію – до 1 200 НМДГ, а за надання попередніх висновків із цих питань – до 880 НМДГ (було 300 і 220 НМДГ відповідно); дозволу на узгоджені дії – до 600 НМДГ, за надання попередніх висновків із цих питань – до 280 НМДГ (було 150 і 70 НМДГ відповідно); висновків щодо кваліфікації дій (ст. 14) та попередніх висновків стосовно узгоджених дій, концентрації (ст. 29) – до 320 НМДГ (було 80 НМДГ) (Закон від 26.01.16 р. № 935-VIII).

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали