Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виплата вихідної допомоги працівникам методкабінетів у разі реорганізації

21.08.2020 214 0 0

У разі виплати вихідної допомоги працівникові методкабінету слід дотримуватися положень п. 5 розд. X Закону від 16.01.20 р. № 463-XI «Про повну загальну середню освіту». Цією нормою встановлено, що до 01.09.20 р. органам місцевого самоврядування та місцевим держадміністраціям слід забезпечити створення районних, міських (районних у містах) центрів професійного розвитку педагогічних працівників шляхом реорганізації науково-методичних (методичних) установ (центрів, кабінетів), крім закладів післядипломної освіти, та організувати і забезпечити відбір працівників до зазначених центрів на конкурсних засадах.

Нагадаємо: згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у разі змін в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1 ст. 492 КЗпП).

Відповідно до ст. 116 КЗпП у разі звільнення працівника йому виплачуються всі належні йому суми (у т. ч. грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки). Умови виплати вихідної допомоги в разі припинення трудового договору встановлено ст. 44 КЗпП. Зокрема, у разі припинення трудового договору на підставі змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП), працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Лист МОН від 09.06.20 р. № 1/11-3810.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали