Уточнюємо показники в декларації з податку на нерухомість
06.05.2016 5750 0 0
Яким чином заповнюються у разі самостійного виправлення помилок рядки табличної частини уточнюючої податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у тому числі за періоди, по яких на дату подання такої декларації не настав термін сплати?
Фіскали у ЗІР, категорія 106.07 повідомили, що відповідно до пп. 266.7.5 ПКУ платники податку – юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт.
Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації (пп. 266.10.1 ПКУ).
Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408.
Якщо платник податку після граничного терміну подання Декларації виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання Декларації з типом «Уточнююча».
У рядках 1-5 табличної частини уточнюючої Декларації вказується виправлена (вірна) інформація у розрізі типів об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (за потреби кількість рядків може бути збільшено або зменшено).
Уточнена платником річна сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка підлягає сплаті за даними платника (сума значень колонок 7-11 рядків 1-5) підсумовується у рядку 6 Декларації.
У рядок 7 переноситься нарахована сума податку з рядка 6 раніше поданої Декларації.
У рядку 8 (позитивне значення розрахунку: рядок 6 – рядок 7) відображається збільшення податкового зобов’язання в результаті уточнення показників.
У рядку 9 наводиться розмір заниження (недоплата) податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими на момент подання уточнюючої Декларації минув термін сплати.
Рядок 10 (позитивне значення розрахунку: рядок 7 – рядок 6) відображає розмір зменшення податкового зобов’язання в результаті уточнення показників.
У рядку 11 зазначається розмір завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими на момент подання уточнюючої Декларації минув термін сплати.
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, відповідно до п.п. «а» п. 50.1 ПКУ, зобов’язаний до подання уточнюючого розрахунку сплатити суму недоплати та штраф.
Сума штрафу, нарахована на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації вже минув, відображається у рядку 12 Декларації.
Сума пені (рядок 13 Декларації) нараховується платником самостійно відповідно до пп. 129.1.2 ПКУ у порядку, визначеному абзацом другим п. 129.4 ПКУ.
У випадку уточнення податкових зобов’язань за періоди, по яких на дату подання уточнюючої Декларації термін сплати ще не настав, рядки 9, 11 – 13 не заповнюються (прокреслюються).
Коментарі до матеріалу