Чи правомірно залучати інвалідів до роботи в надурочний час?
22.03.2017 667 0 0
Робота інвалідів у нічний час та залучення до надурочних робіт, відповідно до статей 55 та 63 Кодексу законів України про працю, допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.
Особі, яку визнано інвалідом, крім довідки до акта огляду МСЕК Медико-соціальною експертною комісією видається індивідуальна програма реабілітації (ІПР) за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України. В ІПР зазначаються види та обсяги необхідного соціального захисту інваліда. Зокрема, зазначаються відомості про придатність до відповідної професії: у повному обсязі, з обмеженням обсягу виконуваних робіт та визначенням тривалості робочого дня. До ІПР включено докладний опис усіх чинників та елементів майбутньої трудової діяльності інваліда, обов'язково вказуються: протипоказання за станом здоров'я інваліда до професійної діяльності; показані інваліду умови праці (важкість, напруженість, режим праці та відпочинку, форма організації праці, санітарно-гігієнічні чинники).
Отже, якщо працівник, який є інвалідом однієї з груп, дав згоду на роботу у нічний чи понаднормативний час і в його ІПР відсутні будь-які застереження щодо такого режиму роботи, то такого працівника можна залучати до надурочних робіт та роботи у нічний час.Відповідно до статті 23 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» індивідуальна програма реабілітації інваліда є обов'язковою для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, реабілітаційними установами, підприємствами, організаціями, в яких працює або перебуває інвалід, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, типу і форми власності.
Джерело: http://uz.dsp.gov.ua/
Коментарі до матеріалу