ОС під час проведення ремонту стають невиробничими
13.04.2017 540 0 0
На даний лист (лист ГФС від 25.01.2017 р. N 1468/6/99-99-15-02-02-15) потрібно звернути УВАГУ всім платникам податку на прибуток, які періодично ремонтують основні засоби!
Податківці роблять у листі далекосяжні висновки: всі основні засоби, що ремонтуються, стають на їхню думку невиробничими (підпадають під визначення терміна «невиробничі основні засоби») і слідство треба врахувати це коригування, у результаті чого амортизація під час ремонту повинна збільшувати оподатковуваний прибуток.
На нашу думку, така позиція м'яко кажучи, не відповідає нормам Податкового кодексу і спотворює сенс закону. З логікою, викладеної в листі, податківці можуть піти і далі: коригувати фінансовий результат на суми ремонтів основних засобів (адже за їхньою логікою вони при ремонті стають невиробничими), нарахувати податкового зобов'язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ.
Так, відповідно до п. 138.3.2 ПКУ термін «невиробничі основні засоби» означає основні засоби, не призначені для використання у господарській діяльності. Податківці трактують цей термін, як основні засоби, які не використовуються в господарській діяльності. На нашу думку, капітальний ремонт основних засобів не повинен спричинити висновок, що таке основний засіб не призначений для використання в господарській діяльності.
Згідно п. 138.3.1. ПКУ розрахунок амортизації основних засобів здійснюється у відповідності з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності. При цьому в ПКУ немає жодних норм про припинення амортизації на час ремонту основного засобу.
Згідно з пунктами 23, 29 П(С)БО 7 «Основні засоби» нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання, і припиняється на період реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.
Таким чином, ми бачимо, що нормами П(С)БО 7 повністю врегульовано питання нарахування амортизації:
— відсутня вимога припинення нарахування амортизації на час капітального ремонту; на нашу думку, це справедливо, так як основний засіб може експлуатуватися під час капремонту;
— амортизація перестає нараховуватися у разі виведення об'єкта з експлуатації.
Висновок податківців про припинення амортизації при ремонті, може мати місце тільки в одному випадку: якщо ремонт супроводжується виведенням з експлуатації (виведення з експлуатації здійснюється на підставі наказу з оформленням відповідних актів про виведення з експлуатації). Якщо наказу та актів немає, тобто право на амортизацію.
Аудитор Гонтаровський Сергій
Джерело: https://auditor.od.ua/
Коментарі до матеріалу