Наявність податкового боргу загрожує втратою статусу платника єдиного податку
Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у випадку наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Фіскальний орган може анулювати реєстрацію платником єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за своїм рішенням у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – це передбачає п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ.
Таке виключення з реєстру платників єдиного податку здійснюється в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Погашення податкового боргу – зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Інформацію щодо наявності податкового боргу можна з’ясуватина електронних сервісах ДФ України: «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»,що розміщений на сайті ДФСУ , або в «Електронному кабінеті платника»,вхід до якого здійснюється за адресою: http: //cabinet.sfs.gov.ua.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом ( про наявність заборгованості ) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
kyivobl.sfs.gov.ua
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1