Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли та за яких обставин необхідно зареєструватися до 1 лютого у Фонді інвалідів

10.01.2020 776 0 0

Хто має зареєструватися у Фонді інвалідів?

За ст. 19 Закону про захист інвалідів і Порядок №70, роботодавці, у яких кількість працюючих за основним місцем становить 8 і більше осіб, зобов’язані зареєструватися у відділенні Фонду за місцем державної реєстрації до 1 лютого, що настає за роком створення чи збільшення кількості працюючих.

Зауважимо, що новостворені роботодавці мають реєструватися в Фонді не одразу. Якщо кількість працюючих за основним місцем роботи в них збільшилася до 8 і більше осіб, вони реєструються до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

Із нагадуванням про це правило від Фонду можна ознайомитися тут.

Роботодавець зобов'язаний зареєструватися у відділенні Фонду в період з 1 січня по 1 лютого поточного року у разі, якщо у попередньому році кількість основних працюючих збільшилася до восьми і більше осіб. Тобто останнім днем для реєстрації є 31 січня. Проте за реєстрацію 1 лютого, а не 31 січня, наслідків не буде виникати. 

Отже, як юридичні, так і фізичні особи, які є роботодавцями не менш ніж 8 осіб (і для них це є основним місцем роботи), повинні бути зареєстровані у Фонді інвалідів. І подбати про таку реєстрацію вони мають самостійно.

Як зареєструватися?

На сьогодні це можна зробити особисто у відділенні Фонду або поштою.

Реєстрація провадиться безоплатно. Але в електронному вигляді подати документи до Фонду, на жаль, поки що не вийде.

Для цього роботодавцям слід подати такі документи:

  • заяву за формою, затвердженою Наказом № 98;
  • копію довідки про включення в реєстр неприбуткових установ, виданої податковим органом (для бюджетних установ);
  • відомості про відокремлені підрозділи за формою, затвердженою Наказом №98 (в разі їх наявності).

На практиці (хоча цього і немає у Порядку №70) до зазначеного переліку додають і  виписку/витяг із ЄДР (або їх копію). Звісно, якщо подаються копії, фахівці Фонду можуть вимагати оригінали документів для звіряння, тож їх треба мати із собою під час подання заяви. А якщо відбувається подача заяви поштою, копії документів слід завірити нотаріально (ось це вже пряма вимога Порядку №70).

Якою буде дата реєстрації?

Дата реєстрації у відділенні Фонду - це дата подання документів. А у разі надсилання поштою – це дата на поштовому штемпелі. Це важливо, адже подати Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів роботодавці можуть тільки після реєстрації у Фонді інвалідів.

Відповідальність 

За несвоєчасну реєстрацію у Фонді інвалідів штрафу немає. Але без реєстрації у Фонді інвалідів не можна подати звіт. А за неподання звіту передбачений адмінштраф  у вигляді штрафу від 10 до 20 нмдг (170-340 грн). Про це роз’яснювали фахівці Фонду.

За невиконання нормативу працевлаштування інвалідів роботодавці мають щороку сплачувати Фонду інвалідів адміністративно-господарські санкції в наступних розмірах. А саме:

  • для роботодавців з працівниками від 16 осіб  в розмірі середньої річної зарплати за кожне робоче місце, призначене для інваліда і не зайняте ним;
  • для роботодавців з працівниками від 8 до 15 осіб  в розмірі половини середньої річної зарплати за робоче місце, призначене для інваліда і не зайняте ним.

www.ispf.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали