Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як обліковувать дооцінку необоротних активів у податковому обліку?

ГУ ДФС у Дніпропетровській області на офіційному веб-сайті розмістило інформацію щодо врахування дооцінки необоротних активів у податковому обліку.

Коригування фінрезультату до оподаткування на суму проведеної дооцінки основних засобів

У разі проведення першої та наступних дооцінок майна (якщо уцінки відсутні) підприємство включає суми дооцінок залишкової вартості до складу капіталу в дооцінках і відображає в іншому сукупному доході відповідно до п. 19 П(С)БО 7«Основні засоби».

При дооцінці основних засобів, які раніше були уцінені, суми залишкової вартості об’єкта основних засобів включаються до складу доходів звітного періоду в межах сум попередніх уцінок, попередньо віднесених до складу витрат. Різниця, у разі якщо сума чергової (останньої) дооцінки більше зазначеного перевищення, — спрямовується на збільшення капіталу в дооцінках і відображається в іншому сукупному доході.

Урахування переоцінок основних засобів під час визначення амортизації

Відповідно до пп. 14.1.9 ПКУ, залишкова вартість основних засобів, інших необоротних і нематеріальних активів визначається як різниця між первісною вартістю та сумою розрахованої амортизації згідно із положеннями р. III ПКУ.

Тобто для розрахунку амортизації відповідно до положень п. 138.3 ПКУ визнається вартість основних засобів і нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної згідно із положеннями бухобліку. Отже, балансова вартість об’єкта основних засобів у податковому обліку внаслідок проведених дооцінок та уцінок не зміниться. Зазначені вимоги наведені також у листі ДФС України від 28.01.2016 р. № 2784/7/99-99-19-02-17.

Відображення в декларації з податку на прибуток різниць, які виникають під час нарахування амортизації необоротних активів

Так, формою Податкової декларації з податку на прибуток передбачено заповнення додатку РІ  підприємствами, які зобов’язані (або прийняли відповідне рішення) коригувати фінрезультат до оподаткування шляхом збільшення чи зменшення на різниці, які виникають відповідно до положень р. III ПКУ.

З огляду на зазначене вище, підприємство збільшує фінрезультат до оподаткування на суму нарахованої амортизації за даними бухобліку (рядок 1.1.1 додатку РІ) та зменшує — на суму амортизації відповідно до п. 138.3 ПКУ (рядок 1.2.1 додатку РІ), не враховуючи при цьому суму проведеної першої дооцінки майна.

Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали