Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ЄСВ: пільги у випадку працевлаштування осіб з обмеженими можливостями

Редакція

03.10.2017 661 0 0

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – роботодавці нараховують єдиний внесок (далі – ЄВ) на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

     Згідно з ч.5 ст. 8 Закону № 2464 визначено, що платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування– роботодавці нараховують ЄВ у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ.

   У разі, якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄВ.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Для підприємств, установ та організацій, інших ЮО, в яких працюють люди з обмеженими можливостями, ЄВ встановлюється у розмірі 8,41 % визначеної п. 1 ч.1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ для працюючих людей з обмеженими можливостями (ч.13 ст. 8 Закону № 2464).

          Частиною 14 ст. 8 Закону № 2464 визначено, що ЄВ:

-для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій людей з обмеженими можливостями, зокрема, товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість становить не менш як 50 % загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3 % визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ;

- для підприємств та організацій громадських організацій людей з обмеженими можливостями, в яких кількість таких осіб становить не менш як 50 % загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати їхньої праці становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, встановлюється, – у розмірі 5,5 % визначеної п. 1 ч.1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ для працюючих людей з обмеженими можливостями.

          Тобто, якщо розмір заробітної плати такого працівника, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовуються ставки 8,41 %, 5,3 % та 5,5 %, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування ЄВ здійснюється роботодавцем із суми фактично нарахованої заробітної плати такому працівнику.

         Згідно з ч.13 ст. 8 Закону № 2464 ставка ЄВ у розмірі 8,41 % визначеної бази нарахування для працюючих людей з обмеженими можливостями встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють особи з обмеженими можливостями.

Вказана пільга не розповсюджується на ФОП, які використовують працю найманих працівників – людей з обмеженими можливостями. Тобто, ФОП нараховують ЄВ на заробітну плату (дохід) таких працівників у розмірі 22 % до бази нарахування ЄВ.

       Таким чином, для найманого такого працівника, який працює у ФОП, де загальна сума заробітної плати (доходу) за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується дохід, та ставки ЄВ у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування ЄВ.

Джерело: http://kyivobl.sfs.gov.ua/media-ark/n...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали