Єдинники IV групи включають у свою декларацію лише ті ділянки, право користування якими зареєстровано належним чином
Роз’яснення щодо умов включення сільськогосподарських угідь у декларацію з єдиного податку (далі – ЄП) для платників четвертої групи.
Так, посилаючись на п. 2921.1 Податкового кодексу (далі – ПК), податківці пояснили, що об’єктом оподаткування для платників ЄП четвертої групи є площа сільгоспугідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільгосптоваровиробника або надана йому в користування (у т. ч. на умовах оренди). А відповідно до ст. 125 та 126 Земельного кодексу (далі – ЗК) право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту держреєстрації цих прав.
Тому у відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок, яка є додатком до декларації з ЄП, зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
Використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди, є порушенням норм земельного законодавства (ст. 211 ЗК). При цьому повноваження щодо здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства делеговано виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (п. 1 п. «б» ч. 1 ст. 33 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Отже, площі земельних ділянок, щодо яких договори оренди не укладено або укладено, але не зареєстровано в установленому чинним законодавством порядку, не включаються до об’єкта обкладення ЄП платниками четвертої групи.
Нагадаємо, аналогічне роз’яснення щодо включення в декларацію з ЄП для платників четвертої групи тільки сільгоспугідь, право власності та/чи користування якими зареєстроване належним чином, міститься також у ЗІР (категорія 108.02.02).
kr.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу