Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (24-28.01.2022)

31.01.2022 203 0 1

Зміни в законодавстві з 24 по 28 січня 2022 року

Важливі роз'яснення держорганів на 28 січня 2022 року

Не пропустіть важливі документи, що набрали чинності з 24 по 28 січня 2022 року

Про що треба знати на цьому тижні?

Міноборони скоротить перелік з 200 до 14 спеціальностей для взяття жінок на військовий облік

У новому наказі «Про затвердження переліку спеціальностей та /або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, та Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями» визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановку на військовий облік. Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Раніше мова йшла про 35 фахових напрямків, що об‘єднував понад 200 спеціальностей.

МОЗ дозволить видавати паперові лікарняні в окремих випадках до 1 травня 2022 року

Міністерство розробило проєкт наказу «Про внесення змін до деяких наказів МОЗ» стосовно медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак, паперові листки непрацездатності у чотирьох виключних випадках продовжать видавати до 1 травня 2022 року.

Отримати дозвіл на будівництво торгового центру стане простіше: новації від Мінрегіон

Мінрегіон розробив проєкт постанови щодо видачі дозволів на будівництво об'єктів із класом наслідків СС2 та СС3 в автоматичному режимі через Єдину державну електронну систему.

Важливо:

До 1 лютого 2022 року роботодавцям треба зареєструватися у Фонді захисту осіб з інвалідністю

Згідно зі ст. 19 Закону від 21.03.1991 № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» роботодавці, у яких кількість працівників за основним місцем становить 8 і більше, зобов’язані зареєструватися у відділенні Фонду за місцем державної реєстрації до 1 лютого, що настає за роком створення чи збільшення кількості робітників.

Роботодавець зобов'язаний зареєструватися у відділенні Фонду в період з 1 січня по 1 лютого поточного року, якщо у попередньому році кількість основних працівників збільшилася до восьми і більше осіб. Тобто останнім днем для реєстрації є 31 січня.

До 1 лютого 2022 юрособам необхідно подати до центру зайнятості Звіт про квоти за 2021 рік

До 01 лютого юридичні особи з чисельністю штатних працівників від 8-ми осіб мають подати Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню за 2021 рік. 01 лютого 2022 року - останній день подання Інформації.

Електронна ТТН стане обов’язковою з 1 серпня 2022 року

З 3 червня 2019 року Мінінфраструктури запровадило можливість використання ТТН в електронній формі. Але процес переходу виключно на е-ТТН триває й досі. Наказ Мінінфраструктури № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», який набрав чинності від 12 липня 2019 р., запровадив оформлення ТТН в електронній формі. Вже сьогодні при формуванні е-ТТНможна відмовитися від паперових товарно-транспортних накладних на користь електронних.

Чи потрібно подавати оновлену форму № 20-ОПП щодо «старих» об’єктів

Щодо поданих раніше об’єктів – подавати Повідомлення за формою №20-ОПП з позначкою «зміни» необхідно лише у разі виникнення змін у відомостях про об’єкти оподаткування. Якщо зміни у відомостях про сам об’єкт оподаткування відсутні – подавати Повідомлення за формою №20-ОПП з метою зміни значення коду КОАТУУ на новий код КАТОТТГ не потрібно.

Актуально:

Чи можна працівнику поставити додаткові обов’язки, які не передбачені його посадовою інструкцією?

Ситуації, коли працівники виконують роботу не тільки за себе, а й за свого колегу, зустрічаються досить часто. Причиною тому можуть бути відпустка, хвороба чи відрядження співробітника по роботі. А буває й так, що працівник просто суміщає професії (посади) на одному й тому самому підприємстві. Як правильно оформляти таке додаткове трудове навантаження? Як його оплачувати? Чи має право роботодавець у посадовій інструкції працівника, яку той підписав як основну за трудовим договором, вносити в односторонньому порядку зміни і прописувати виконання роботи за іншою професією? Подробиці на Uteka.

Прийом на роботу працівника: роз'яснює Держпраці

Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв тощо. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Держпраці розповідає про всі тонкощі оформлення працівників.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали