Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У січні – рекорд експорту під час війни

06.02.2024 5 0 0

У січні 2024 року Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – вітчизняні виробники експортували 12 млн тон продукції. Також в січні вперше до експортних операцій залучене судно, що застраховано від воєнних ризиків по страховці UNITY, створеній українським Урядом спільно з партнерами, – повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

«Ми дуже близькі до виходу на довоєнні фізичні обсяги експорту. В січні 2024 року Україна експортувала 12 млн тон продукції. Це лише на два мільйони тон менше, аніж в довоєнному січні 2022 року. З них 8,7 млн тон було вивезено морським транспортом», – зазначила Юлія Свириденко. 

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України, не менш оптимістичними виглядають перспективи. Минулого місяця до завантаження у портах Великої Одеси попрямувало перше судно, застраховане від воєнних ризиків по страховці UNITY. Вартість страховки вказаного судна склала 0,75 % від вартості судна, що значно дешевше, ніж під час дії BCGI. 

«Нормалізація страхового ринку в торгівлі є наріжним елементом відновлення експорту продукції з доданою вартістю. Наша мета – вийти не лише на довоєнні обсяги експорту, але і на більшу виручку. Це стане можливим, коли українські експортери зможуть вільно відправляти морем контейнери. А це стане можливим лише тоді, коли страховий ринок відновиться для морських перевезень. Тому для нас так важливо, що страхування стає доступнішим і фактично використовується для експорту української продукції», – зазначила Юлія Свириденко. 

Нагадаємо, програма страхування суден Unity, яку Уряд України реалізує спільно з Marsh McLennan та пулом страхових компаній на чолі з ASCOT, покликана здешевити страхування морських перевезень зерна та інших важливих продовольчих товарів у територіальних водах України, що сприятиме в тому числі збільшенню обсягів українського експорту. Загальний обсяг покриття за програмою становить 50 млн дол. США. За підрахунками, запропонований механізм страхування дозволить здешевити вартість страхування зерна в середньому приблизно на 2,5 відсоткових пункти від вартості страхового тарифу, що у свою чергу дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100–140 грн на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4 млрд грн. 

Україна розраховує, що в перспективі подібні страхові інструменти будуть розширено і на інші види експорту. 

Урядовий портал 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали