Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні впроваджують електронну систему спостереження за інфекційними захворюваннями

Редакція

16.03.2017 152 0 0

Міністерство охорони здоров'я розпочало підготовку вихідних даних для впровадження в Україні Електронної інтегрованої інформаційної системи спостереження за інфекційними захворюваннями (ЕЛІССЗ).

Така електронна система дозволить відстежувати та ухвалювати управлінські рішення для профілактики захворювань людини і тварин у межах концепції «Єдиний світ – єдине здоров'я». Об’єднання систем спостереження за хворобами тварин, людини та переносниками захворювань передбачене і міжнародними зобов’язаннями нашої країни, зокрема дотриманням Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) 2005 року.

Система дозволить оперативно виявляти спалахи інфекційних захворювань та реагувати на них у режимі реального часу. Процес впровадження такої електронної системи тривалий та кропіткий, тому вимагає об’єднання зусиль, взаємного розуміння та підтримки на рівні усіх регіонів. Програмний продукт після введення e-health зможе повністю інтегруватися у загальну електронну систему охорони здоров’я.

Щоб визначити необхідну кількість і розташування місць встановлення ЕЛІССЗ та рівень комплектації відповідним технічним обладнанням, чекаємо об’єктивну інформацію від обласних та районних лабораторних центрів МОЗ України та департаментів охорони здоров’я ОДА.

Вже напрацьований перелік інфекційних захворювань, що будуть охоплені мережею системи. На опрацюванні – перелік звітних форм, які формуватиме система, для подальшої можливості відмовитись від численних паперових звітів.

Після доопрацювання програми планують впровадити її на всій території України. Але перед цим необхідно розробити систему захисту інформації.

Проект реалізує МОЗ України спільно з Агентством зменшення загрози при Міністерстві оборони США. Виконавцем робіт з впровадження системи є компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.».

Очікування від впровадження цього проекту міжнародної технічної допомоги – підвищення ефективності державної системи спостереження за захворюваннями. Це позитивно вплине на управління ризиками в системі громадського здоров’я та введення планових заходів для їх запобігання.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали