У вересні платіжний баланс зведено з профіцитом 474 млн. дол. США
31.10.2016 96 0 0
У вересні 2016 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу збільшився до 875 млн. дол. США.
• Розширення дефіциту насамперед було зумовлене плановими виплатами Урядом відсотків за реструктуризованими ОЗДП.
• Несприятливі умови торгівлі зумовили зниження експорту товарів як в річному вимірі, так і порівняно з попереднім місяцем. Незважаючи на зростання фізичних обсягів експорту зернових культур, їх вартісні обсяги знизилися через падіння світових цін на зерно. Так само через зниження світових цін на сталь скоротився експорт продукції металургії. Водночас стрімко збільшився експорт олії та жирів завдяки високому врожаю соняшника.
• Зростання імпорту товарів сповільнилося. Перш за все, унаслідок нижчих темпів зростання імпорту сільськогосподарської техніки в річному вимірі.
Чисті надходження за фінансовим рахунком у вересні становили 1.3 млрд. дол. США.
• На відміну від попередніх місяців, їх забезпечили переважно залучення державного сектору. Успішне завершення другого перегляду програми EFF з Міжнародним валютним фондом дозволило Уряду розмістити єврооблігації на суму 1 млрд. дол. США під гарантії США.
• Чисті надходження прямих іноземних інвестицій зросли до 444 млн. дол. США, у тому числі 264 млн. дол. США – у реальний сектор. У банківський сектор надійшло 180 млн. дол. США, які були спрямовані на докапіталізацію банків з іноземним капіталом.
• Обсяги скорочення готівкової валюти поза банками збільшилися порівняно з серпнем.
• Чистий відплив боргового капіталу як реального, так і банківського сектору збільшився до 480 та 452 млн. дол. США відповідно. Це насамперед зумовлено більшими обсягами погашення довгострокових кредитів, тоді як залучення приватного сектора все ще залишалися низькими.
В результаті, у вересні платіжний баланс було зведено з профіцитом 474 млн. дол. США.
У січні-вересні 2016 року сальдо поточного рахунку платіжного балансу було від'ємним і становило 2.3 млрд. дол. США. Однак дефіцит поточного рахунку був компенсований чистими залученнями за фінансовим рахунком. Як наслідок, додатне сальдо зведеного платіжного балансу становило 1 млрд. дол. США.
Оновлені дані за результатами вересня можна знайти у статистиці зовнішнього сектору.
Детальніше про вересневі макроекономічні тенденції читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (жовтень 2016 року), який буде опубліковано 31 жовтня 2016 року.
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Коментарі до матеріалу