ТОП-5 податкових тенденцій в Україні
07.04.2016 231 0 1
Юристи та аудитори розповіли про основні особливості контролю сплати податків в Україні і в світі, які слід враховувати при плануванні господарської діяльності в 2016 році.
Чесно платити можуть тільки великі компанії
Експерти кажуть про зміну ставлення українських компаній до бюджетних платежів, хоча і не забувають про проблеми. Багато платників податків в Україні вже дозріли для чесної сплати податків. Однак зараз повністю легальна сплата податків пов'язана з такою кількістю ризиків, що в здоровому глузді на це ніхто не наважиться.
Таку розкіш може собі дозволити тільки вузьке коло великих міжнародних компаній, та й то, за рахунок постійного протистояння з податковими органами України.
Тим часом, 99% зареєстрованих в Україні компаній - це малий і середній бізнес. Вони забезпечують 60 % реалізації товарів робіт і послуг, і працевлаштовують 70% всіх працівників.
Експерти виділяють п'ять основних тенденцій, зазначених у останнім часом у сфері оподаткування.
Перевірки трудових відносин
Знижуючи ставку єдиного соціального внеску (ЄСВ) наполовину, держава відразу попередила, що очікує натомість детінізації зарплат. Тому влада посилює контроль у сфері сплати ЄСВ. Перші кроки вже зроблені. Наприклад, підняті штрафи за непрацевлаштованих осіб (в розмірі 30 мінзарплати за кожного виявленого працівника за нормами Трудового кодексу і ще адмінштраф від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн).
Ці суми доходять до 50 тис. грн, що дуже чутливо для бізнесу.
За словами самих підприємців, йде справжня хвиля перевірок Держінспекції з праці, яка і накладає штрафи, а стягує їх виконавча служба. При цьому навіть якщо працівник легально працює на благо підприємства, що перевіряють приділяють особливу увагу цивільно-правовими договорами, де винагорода за роботу менша, ніж офіційна мінімальна зарплата (до 1 травня 2016 року - 1378 грн).
Нагадаємо, такі договори застосовуються не стільки для податкової оптимізації, скільки щоб не оформляти працівників в штат. Проте в наявності посилення співпраці між тими, хто стежить за легальністю працевлаштування і фіскалами.
Тому потенційно можуть з'явитися судові суперечки з так званого "уявного працевлаштування", коли велика частина працівників оформлена приватними підприємцями. Очікується, що в результаті спільних перевірок ДФС та інспекції з праці можуть бути донараховані платежі з ПДФО та ЄСВ і військовому збору.
Самі ж цивільно-правові відносини можуть бути перекваліфіковані в трудові. Світова судова практика вже знає подібні приклади і незабаром цей ризик може реалізуватися в Україні.
Детальніше читайте за посиланням: http://ubr.ua/finances/taxes/uristy-i...
Коментарі до матеріалу