Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

З якими проблемами зіштовхнуться ОСББ

Редакція

04.07.2016 169 0 0

На питання про створення ОСББ відповіли директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитро Корчак, а також в.о. директора громадського об'єднання "Київський центр сприяння розвитку ОСББ" Ігор Морозов.

Згідно із законом, держава повинна перед тим, як створювати ОСББ, провести капітальний ремонт будівель. Чому цього не відбувається?

- Дійсно, в законі про ОСББ була фраза про те, що попередній власник (балансоутримувач) повинен взяти участь в скоєнні першого, після передачі будинку до ОСББ, капітального ремонту. Але ця норма закону зіткнулася з фундаментальної перепоною: ЖЕКи, у яких вдома перебували на балансі, не були власниками цих будинків. І тому вони всіма способами сприяли і сприятимуть тому, щоб не робити ніяких ремонтів.

У будь-якому випадку завдання вже створеного ОСББ буде полягати в тому, щоб домагатися будь-кого посильної участі попереднього балансоутримувача (ЖЕК, ЖЕУ, ОМС) в участі в ремонті будинку. Це, в першу чергу, стосується тих будинків, які мають вік 30-40 років. На жаль, є й такі будинки, яким по 50, 60, 70 років. Там взагалі з ремонтами жахлива ситуація.

Взагалі, на мою думку, створення ОСББ - це досить ефективна річ вотносітельно молодих будівлях до 20 років, де нормальні труби і електромережі. У старих будинках вартість ремонту буде дуже суттєвою.

Тобто якщо, у нас старий будинок, то створювати ОСББ немає сенсу?

На сьогоднішній день на державному рівні розроблено програми залучення кредитних коштів від державних банків для, як мінімум, фінансування програм підвищення енергоефективності будівель. Також вже здійснюється відшкодування коштів за цими програмами. З цією інформацією можна ознайомитися на сайті Мінрегіону та на сайтах державних банків, таких як Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк. Ці програми, які вже працюють на місцевому рівні, виконуються за безпосередньої участі органів місцевого самоврядування. Створювати об'єднання як юридичної особи або, як мінімум, організовуватися жителям одного будинку необхідно для того, щоб повністю, в рамках законодавства, реалізовувати ті права співвласників з управління спільним майном, які на сьогоднішній день гарантовані законодавством і, зокрема, Законом України "Про особливості реалізації права власності в багатоквартирному будинку ".

Куди звертатися, щоб отримати кредит на ремонт будівлі?

Інформація про актуальні кредитні програми в Києві розміщена на сайті міської адміністрації в розділі Департаменту житлово-комунальної інфраструктури. Що стосується інших регіонів, потрібно зв'язуватися з органами влади на місцях і поставити вже їм питання про те, яким чином, на що саме і на яких умовах ваш будинок може отримати кредит. Вони зобов'язані надати вам всю інформацію.

Другий варіант - безпосередньо звернутися в державні банки (Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк), через які вже реалізуються ці програми і які можуть стати паличкою-виручалочкою для ОСББ.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://domik.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали