Шляхи переходу України до інклюзивної економіки
15.12.2016 316 0 0
В рамках парламентського круглого столу «Кооперація і ESOP в Україні — на шляху до інклюзивної економіці» пропонується впровадити систему ESOP (модель співволодіння компанією її працівниками).
Для України єдиний шанс подолання божевільної прірви сировинної економіки, залежно від міжнародних фінансових інститутів, відсутність національної стратегії розвитку, дефіциту суб'єктності і поваги в світі — це перехід від экстрактивной до інклюзивної економіки, при якій в економічних процесах будуть задіяні широкі верстви населення, які зможуть вільно проявляти свої таланти і підприємницьку ініціативу. Ключовими механізмами для цього є кооперація та програми на кшталт ESOP, які діють в США, Європі і дозволили їм розбагатіти. Щоб перейти від сировинного дрейфу» і «боргової ями» до сміливого розвитку і європейського рівня добробуту також потрібна власна цілеспрямована промислова інвестиційна політика.
Інклюзивна економіка є одним з пунктів глобальних цілей до 2030 року, які Україна адаптує до своїх умов.
Тому, крім розвитку малого та середнього бізнесу, слід стимулювати залучення працівників до результатів роботи підприємств. Це серйозний резерв України, щоб вирішити питання економічного зростання і розвитку промисловості. Інклюзивність економіки дає можливість робити з людини інвестора. Разом з тим, це не буде працювати без чітких правил — тому важливо розробити комплексне законодавство в цій сфері.
Американський механізм ESOP — це інструмент, який дозволяє найнятим працівникам стати співвласниками бізнесу, не витрачаючи власні кошти.
Така модель спільної власності працівників та інвесторів — це реальний шлях до «м'якої деолігархізації» та інклюзивної економіці. Еліта і народ в такій схемі вже є не противниками, а союзниками, які перебувають «в одному човні» і мають одну мету — розвиток бізнесу та держави в цілому.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу