Презентовано пропозиції до порядку перевірки електронних декларацій
09.02.2017 134 0 0
Спеціалісти Міністерства юстиції, Секретаріату Кабінету Міністрів України та представники експертного середовища усього за тиждень змогли розробити Порядок перевірки електронних декларацій чиновників – документ, який Національне агентство з питань запобігання корупції не могло довести до ладу майже півроку.
Запропонований варіант порядку містить чіткі положення щодо проведення перевірки. Зокрема, строк проведення перевірок має становити 60 днів. У окремих випадках, коли потрібно провести збір додаткових доказів, він може бути продовжений, але не більше ніж на 30 днів. Тобто, максимальний термін проведення перевірки становитиме 90 днів.
Було чітко визначено, що перевірки починаються рішенням НАЗК, який визначає відповідних уповноважених осіб для проведення перевірки. Уповноважені особи зобов’язані зібрати достатній обсяг доказів, які свідчать про відповідність чи невідповідність декларації дійсності, що є підставою для притягнення особи до відповідальності.
Чітко визначено алгоритм дії НАЗК у разі встановлення фактів незаконного збагачення. Цей алгоритм зводиться до того, що всі матеріали невідкладно мають передаватися до НАБУ для прийняття рішення щодо порушення кримінального провадження. Передбачено чітку інструкцію щодо притягнення до відповідальності декларантів, які заповнили декларацію з порушеннями або сказали неправдиву інформацію.
Так само чітко прописані основні принципи проведення перевірки, порядок її проведення, а також отримання пояснень у декларантів. Водночас обмежені можливості для маніпуляцій з направленням запитів у різні країни з метою затягування перевірки.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...
Коментарі до матеріалу