З'явилися нові види шахрайства в банківській сфері
14.09.2016 563 0 0
Кому-то глибока економічна криза та банкрутства банків - це ідеальні умови для здійснення різного роду афер, в Україні з'являються нові види шахрайства в банківській сфері.
На банкрутство банків почали заробляти банди шахраїв. Аферисти примудряються забирати вклади людей збанкрутілих банків, підробляючи їхні паспорти та ідентифікаційні коди. Фінансисти радять якнайшвидше забирати свої гроші з банків, що лопнули, щоб до них не дісталися злочинці.
Підробляли документи
Поліція виявила майже тридцять випадків, коли шахраї забирали по 200 тис. грн з Фонду гарантування вкладів, підробивши документи. Причому, як з'ясувалося, спочатку шахраї отримували список вкладників банку, що лопнув з персональними даними. Хто давав їм цей список, слідство поки так і не встановило.
Далі аферисти підробляли паспорти вкладників, вклеювали туди свої фото, і виготовляли підроблені ідентифікаційні коди. З цими липовими документами вони йшли до приватного нотаріуса та оформляли у нього довіреність на отримання грошей на одного з членів банди.
І вже з довіреністю відправлялися в офіс Фонду гарантування вкладів на бул. Тараса Шевченка в Києві. Там без проблем отримували 200 тис. грн. Виявити пропажу вдалося, коли один з вкладників прийшов до Фонду за грошима, а там виявилося, що ... він їх вже отримав. У Реєстрі судових рішень зазначено, що постраждали вкладники «Брокбізнесбанку», «Златобанк», «Фінанси і кредит». Зараз триває суд над шахраями, один з них вже заарештований з правом внесення застави в 1 млн 140 тис.
Нова афера
У Фонді гарантування вкладів вчора коментувати ситуацію не захотіли. Це новий спосіб афери. Авантюри, пов'язані з отриманням грошей за дорученням, зустрічаються нечасто, оскільки у них складна процедура: треба роздобути паспорта, витратитися на доручення та інше. Фінансисти зазвичай уважно вивчають надані документи і вважають за краще працювати з вкладниками особисто. З іншого боку, банки-ліквідатори, як правило, приймають заяви на повернення вкладів у кількох відділеннях в місті, тому відстежити кожного окремого клієнта фізично неможливо, чим і користуються шахраї.
Юристи кажуть, що випадків крадіжок грошей з депозитів банків, що лопнули стає все більше, і ліквідації банків цьому тільки сприяють. Бували випадки, коли людина хотіла отримати свої гроші, приходив в призначений час до філії банку, а йому говорили, що гроші вже зняли в іншому відділенні. Як правило, наведення на вкладників дають самі співробітники банку, які мають доступ до баз.
В основному так обманюють пенсіонерів. Банки не завжди добровільно погоджуються віддавати ошуканим вкладникам гроші, в більшості випадків їх доводиться вибивати через суд, на що може піти до півроку і більше. А у пенсіонерів, як правило, на такі позови не вистачає здоров'я. За словами експертів, шахраї можуть отримати дані різними способами, зокрема, з відкритих баз та реєстрів. Убезпечити себе можна тільки тим, що прийти і якомога раніше зняти гроші з рахунку.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу