Щодо необхідності розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів власників юросіб
15.04.2016 305 0 0
Україна однією з перших реалізувала вимогу FATF щодо необхідності розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів власників юридичних осіб.
Який обсяг інформації про бенефіціарів юрособи зараз підлягає розкриттю в Україні?
На сьогодні юридичні особи повинні надавати державному реєстратору інформацію про свого вигодоодержувача (контролера). Зокрема, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців міститься така інформація про бенефіціара юридичної особи: П.І.Б., паспортні дані, країна громадянства і місце проживання. Українські компанії повинні були подати інформацію про своїх бенефіціарів до 25 вересня 2015 року, відповідно, до компаній, які такої інформації не надали, може бути застосовано стягнення у вигляді штрафу.
Наскільки ефективна реалізована у нас модель?
Україна одна з перших реалізувала відповідну вимогу FATF щодо необхідності розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів власників юридичних осіб. Але в той же час сам механізм реалізації норм національного законодавства залишає бажати кращого. Справа в тому, що при розкритті компанією інформації про свого бенефициара ніякі підтверджуючі документи не надаються. Тому на практиці в реєстр часто подається інформація про номінальних акціонерів, а не про реальних бенефіціарів. Може взагалі подаватися інформація про осіб, ніяк не пов'язаних з компанією або які взагалі не існують. Обчислити те, що така інформація не є достовірною, можна тільки шляхом зіставлення даних в реєстрі: наприклад, за цілою низкою юридичних осіб будуть фігурувати одні й ті ж імена номіналів (така практика вже застосовується за кордоном).
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: pravo.ua/article.php?id=100112407
Коментарі до матеріалу