НБУ дав оптимістичний прогноз щодо зростання економіки України
27.09.2016 136 0 0
Прогноз Нацбанку України щодо зростання реального ВВП на 1.1% в 2016 році залишається актуальним.
У другій кварталі 2016 року реальний ВВП зріс на 1.4% в річному вимірі, і на 0.6% в порівнянні з I кварталом 2016 року через зростання інвестиційного попиту і поліпшення ділових очікувань.
Зростання реального ВВП виявилося трохи нижчим оцінки Національного банку, опубліковані в останньому інфляційних звіті (1.6%). Це може пояснюватися впливом транспортних ускладнень на сході країни в кінці кварталу. Вони пригальмували промислову активність, перш за все гірничо-металургійного комплексу, і погіршили показники діяльності вантажного транспорту. Також продовжували повільно відновлюватися сектора послуг. Зокрема, в сферах охорони здоров'я та освіти, що, серед інших чинників, було відображенням стриманою фіскальної політики. Крім того, падіння в сферах фінансової та страхової діяльності сповільнилося, проте залишилося істотним.
У Національному банку відзначають, що очікувано показало зростання сільське господарство завдяки ранньому старту збиральної кампанії і високої врожайності. Позитивні результати продемонстрували торгівля і будівництво, що, як і передбачалося, відображало відновлення внутрішнього попиту.
В цілому, основним двигуном економічного зростання в другому кварталі став інвестиційний попит, який підтримувався поліпшенням ділових очікувань. Зростання валового нагромадження основного капіталу прискорився до 17.6%, що в цілому підтвердило наші оцінки щодо ключової ролі інвестицій в економічному відновленні в 2016 році. Після тривалого спаду відновився приріст споживання домогосподарств (на 4.3% г/г), що теж було очікувано на тлі його істотного падіння в попередні періоди.
Чистий експорт зумовив негативний внесок у зміну ВВП, що було нехарактерно для цієї складової з початку 2014 року (за винятком I кварталу 2015 року). Падіння експорту кілька поглибилося. За оцінками НБУ фізичні обсяги експорту зернових очікувано збільшилися в II кварталі, однак сповільнилося зростання експорту металургійної продукції і продовжилося падіння обсягів експорту залізної руди, машинобудівної та хімічної продукції. У той же час майже до нульового рівня сповільнилося падіння імпорту, переважно за рахунок пожвавлення неенергетичного імпорту та імпорту послуг, перш за все, подорожей.
У III кварталі на економічну активність вплинули чинники різноспрямованої дії. З одного боку, транспортні ускладнення на сході країни не дозволяли окремим підприємствам гірничо-металургійного комплексу завантажити виробничі потужності у відповідності з попитом. Крім того, з початку кварталу відбулося чергове посилення транзитних обмежень з боку Російської Федерації. Все це позначилося на промисловому виробництві, а також транспорті і торгівлі. З іншого боку, результати збиральної кампанії вказують на більш високу, ніж в попередніх прогнозах, врожайність. Також, незважаючи на складності в окремих сферах економіки, в III кварталі продовжують поліпшуватися ділові очікування, що буде сприяти подальшому нарощуванню інвестиційної активності.
У відомстві очікують, що вплив позитивних факторів буде більш стійким і прогноз НБУ щодо зростання реального ВВП на 1.1% в 2016 році залишається актуальним.
Джерело: https://www.charter97.org/ru/news/201...
Коментарі до матеріалу