Міжнародні резерви зросли на 14% з початку року
07.06.2017 131 0 0
Міжнародні резерви України на 01 червня 2017 року становили 17 617,7 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. За п’ять місяців поточного року вони зросли на 14%, у тому числі за травень – на 3%.
Як і в попередні місяці, у травні збільшення резервів відбувалося здебільшого завдяки сприятливій для вітчизняного експорту ситуації на світових сировинних ринках, яка дозволяла Національному банку проводити купівлю валюти і водночас не протидіяти тенденції до зміцнення національної валюти. Завдяки цьому чиста купівля валюти Національним банком у травні становила 521,2 млн. дол. США.
Зокрема, протягом місяця Національний банк у травні викупив на міжбанківському валютному ринку 525,2 млн. дол. США (з них 266 млн. дол. США - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу). Разом з тим, Національний банк здійснив продаж 4 млн. дол. США шляхом інтервенцій у формі запиту найкращого курсу. Жодного валютного аукціону з продажу валюти у травні проведено не було.
На додаток, збільшенню резервів минулого місяця сприяло надходження коштів на користь Уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 38,1 млн. дол. США, а також від Єврокомісії у сумі 8 млн. євро.
Водночас кошти з резервів у травні було спрямовано на платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На ці цілі було витрачено 158,6 млн. дол. США (крім платежів на користь МВФ), з яких 18,5 млн. дол. США – обслуговування за облігаціями зовнішніх запозичень та 82,5 млн. дол. США – обслуговування і погашення за облігаціями внутрішньої державної позики. Крім того, ще 71,8 млн. дол. США було спрямовано на платежі Уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду.
Станом на 01 червня обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.
Станом на 01 червня обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Коментарі до матеріалу