Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як отримати держдопомогу на утеплення житла

Редакція

12.09.2016 718 0 0

Нові тарифи на опалення відразу «накрутили» ціни на 90%. Для економії на оплаті «комуналки» українцям рекомендують утеплювати свої будинки і квартири. Як оформити кредит на тепломодернізацію - розповів Domik.ua.

Для мотивації споживачів впроваджувати енергоефективні заходи, чиновники розробили спеціальну державну програму, згідно з якою українці можуть оформити кредит на термомодернізацію будинку, а з державного бюджету позичальнику буде виплачена частина тіла кредиту (основна сума кредитних коштів без урахування відсотків, підлягає 100% повернення інвестору).

Хто і як кредитує

Споживачі можуть оформити спеціальний «теплий» кредит в одному з кредитних установ:

    «Ощадбанк»;

    «Укргазбанк»;

    «Укрексімбанк».

Кредити видають як окремих позичальниках - фізичним особам, так і організаціям - Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або житлово-будівельному кооперативу (ЖБК).

Скільки коштів компенсують

Розмір компенсації залежить від категорії позичальника, виду обладнання та матеріалів, які будуть придбані та регіону, в якому оформлений кредит.

З державного бюджету споживачі можуть розраховувати на компенсацію в таких розмірах:

    20% тіла кредиту на установку негазового котла (для фізичних осіб);

    30% тіла кредиту на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів (для фізичних осіб);

    40% тіла кредиту на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів (для ОСББ і ЖБК);

    70% тіла кредиту на установку негазового котла, придбання енергоефективного обладнання і матеріалів, в тому числі і в будинках з ОСББ (для фізичних осіб, одержувачів субсидії).

При цьому якщо в будинку з ОСББ проживають субсідіанти, то розмір виплат збільшується пропорційно кількості таких громадян. Отже, компенсацію можуть нарахувати не 40%, а 45% і більше.

Хто ще може допомогти в компенсації грошей

Крім держпідтримки, споживачі можуть також розраховувати на допомогу від місцевих органів влади. Так в 2016 році в регіонах України розроблені місцеві програми по компенсації частини «теплого» кредиту.

Відзначимо, що розмір компенсації підсумовується. Так, наприклад, в Києві, оформивши кредит на утеплення будинку з ОСББ, споживачі можуть розраховувати на 40% компенсації з держбюджету і на 30% - від місцевої влади. Отже, оплатити доведеться тільки 30% вартості робіт.

Як отримати компенсацію

Алгоритм оформлення «теплого» кредиту залежить від категорії позичальника.

Для того щоб утеплити приватний будинок, квартиру або замінити котел, фізичній особі необхідно вибрати обладнання або матеріали, які будуть куплені, отримати рахунок на придбання і звернутися в банк. Передбачається, що протягом декількох днів після оформлення позики сума покладеної компенсації буде зарахована на рахунок споживача.

При оформленні кредиту на термомодернізацію будинку з ОСББ, слід знайти підрядника, який виконає роботи, розробити проект і розрахувати загальну вартість. Однак, перш ніж звертатися в банк, необхідно отримати згоду більшості мешканців будинку на оформлення кредиту. Рішення буде прийнято, якщо його підтримають 75% членів ОСББ.

На підставі прийнятого рішення керуючий ОСББ може звернутися в банк, отримати позику і сплатити матеріали і роботу. Далі необхідно відправити в банк рахунок-фактури і акти про виконання робіт. На основі цих документів фінустанова сформує реєстри позичальників із зазначенням розмірів і цільового призначення кредитів. Всі дані відправляють в Держенергоефективності України, де інформація обробляється, і на її підставі протягом 5 днів необхідна сума компенсації перераховується в банк, далі кошти надходять на рахунок позичальника.

Джерело: http://domik.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали