Як інвестору розпізнати незаконну новобудову?
10.01.2017 129 1 0
Обсяги будівництва житлових комплексів в Україні зростають. Разом з тим збільшується кількість незаконних новобудов, у багатьох з яких ведеться активний продаж квартир.
За підсумками 2016 року більшість експертів говорять про зростання обсягів будівництва нових житлових комплексів в Україні. Стосується це як столиці і мегаполісів, так і невеликих населених пунктів. Разом з тим збільшилась кількість новобудов,що зведені з порушенням закону. Експерти радять потенційним покупцям бути уважними, особливо якщо ви збираєтесь інвестувати гроші в об’єкт, будівництво якого ще не завершено.
Ретельний вибір
Найважче завдання для сьогоднішнього інвестора в житлову нерухомість – не знайти кошти, а обрати правильного забудовника і законний об’єкт. Найпершим на допомогу у цьому питанні приходить інтернет. Якщо вас, наприклад, цікавлять новобудови Галицького району у Львові чи житлові комплекси будь-якого іншого міста країни, почніть пошук з ресурсу за посиланням. Це найбільший каталог українських новобудов, на сторінках якого зібрано абсолютно всі актуальні пропозиції від забудовників. Крім того, про кожен об’єкт на сайті розміщено детальну інформацію, яка містить не лише фотографії житлового комплексу, терміни будівництва, вартість квартир, але й дані про небезпеку для потенційного інвестора.
Перевірка документів
Навіть якщо на перший погляд забудовник здається надійним, а житловий комплекс законним, експерти радять перевірити документи і проконсультуватись з юристом. Подібна пильність допоможе уникнути чимало проблем, з якими стикаються обмануті інвестори.
Надійний забудовник повинен бути готовий надати потенційному покупцю наступні документи:
- Реєстраційні папери, що підтверджують офіційність компанії, її назву, дату заснування, прізвища власника та представників.
- Право на земельну ділянку, де знаходиться житловий комплекс. Це може бути право власності або довгостроковий договір оренди.
- Дозвіл на ведення будівництва. Це стосується як забудовника в цілому, так і конкретного об’єкта. Інвестору варто звертати увагу на кількість поверхів у будинку. Якщо вам пропонують квартиру на 8-му поверсі офіційно 5-типоверхового будинку – будьте обережні.
- Технічна та проектна документація. Забудовник повинен мати детальний план житлового комплексу, узгоджений з органом архітектури міста, а також технічні умови на підведення водопостачання, каналізації та інших комунальних послуг.
Збільшення кількості незаконних новобудов на ринку нерухомості робить купівлю квартири дещо складнішою, проте правильний підхід і жодного поспіху – запорука вдалого вибору!
Джерело: http://glavnoe.ua/news/n295347
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1