Де і як заробити: кого шукають роботодавці і кому платять більше
27.02.2018 353 0 0
Протягом 2017 року роботодавці трохи підвищили заробітні плати українцям, проте в більшості випадків ці підвищення не співвідносяться з ростом цін в Україні.
ФАКТ. Як відомо, з 1 січня 2018 року в Україні підвищили мінімальну заробітну плату до 3723 гривень. За даними Держстату, середня заробітна плата в 2017 році виросла на 35,5% в порівнянні з 2016 роком. На міжнародному кадровому порталі hh.ua, в свою чергу, відзначили, що в деяких компаніях підвищили заробітну плату всім співробітникам, в інших - тим, хто був ефективним.
УКРАЇНЦІ ХОЧУТЬ БІЛЬШОГО. Експерти з кадрових питань відзначають, що зараз більшість українців прагнуть досягти того рівня заробітної плати, який був у них в 2013 році. Однак значна частина компаній просто не здатна платити такі гроші, адже гривня з того часу знецінилася майже втричі.
ЧИ БУДЕ ПІДВИЩЕННЯ? У 2018 року представники малого та середнього бізнесу мають намір підвищувати заробітні плати своїм співробітникам. Про це свідчить опитування, проведене Союзом українських підприємців.
Представники бізнесу відзначають, що зараз назріла серйозна проблема з відсутністю кваліфікованих кадрів в Україні. Однак значна частина підприємців ще не усвідомлюють, що кваліфіковані фахівці тепер користуються підвищеним попитом. Щоб привернути до себе в компанію талановитого, недостатньо тільки високої заробітної плати. Тепер цінується комплексний підхід - зарплата, корпоративна культура, мотиваційні програми, зручний графік і дружний колектив.
За даними Держстату, в 2017 році найбільшу заробітну плату отримували працівники в сфері авіації (понад 30 тис. гривень), страхової діяльності (близько 13 тис. гривень), інформації та комунікації (12,7 тис. гривень). Менше, близько 5-6 тис. гривень, отримували представники сфери охорони здоров'я, освіти і сфери послуг.
В ПОШУКАХ. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в сфері ІТ-технологій, продажів і маркетингу. Серед робочих найбільшим попитом користуються пекарі, швачки, електромонтери, трактористи. У сфері послуг існує постійний попит на офіціантів, кухарів і барменів. Відкритих вакансій в Україні вистачає, проте далеко не завжди вимоги роботодавця влаштовують українців, а роботодавців не влаштовує рівень фахівців, які хочуть влаштуватися на роботу. Таким чином, кваліфіковані кадри, які могли б піднімати економіку України, виїжджають за кордон у пошуках більш високої заробітної плати і більш прийнятних умов роботи.
БЕРЕМО БЕЗ ДОСВІДУ. Через брак кваліфікованих кадрів роботодавці змушені будуть брати на роботу молодих фахівців без досвіду. Найбільш затребувані якості бажаного співробітника: ініціативність, бажання працювати, готовність вчитися і розвиватися.
Також зростає попит на управлінців, які вміють створювати і управляти віддаленими командами. Є постійний попит і на співробітників, які будуть працювати віддалено. Українців готові брати на віддалену роботу не тільки українські, а й міжнародні компанії.
Джерело: https://etcetera.media/gde-i-kak-zara...
Коментарі до матеріалу