Експерти прогнозують, коли буде черговий транш МВФ
25.11.2016 143 0 0
Як тільки місія МВФ покинула територію України оприлюднила свої звіти, багатьом стало ясно: наступного траншу поки не передбачається. Експерти твердять, що раніше весни наступного року чекати не варто. А його надходження - це не гарантований, а вельми оптимістичний варіант розвитку подій.
Поки Фонд чітко зафіксував лише те, що траншу не буде до початку наступного місяця.
Однак і в наступному місяці питання виділення наступного траншу Фонду нашій країні предметно розглянуто не буде. Причини ті ж, що стримували виділення коштів до вересня. Хоча в цей раз новим стало занепокоєння Фонду з приводу бюджету-2017. Збалансований державний кошторис з чітким дотриманням рекомендацій МВФ щодо розміру його дефіциту — незмінно ключова вимога Фонду. А після раптового рішення прем'єра вдвічі підняти розмір мінімальної зарплати в основному фіскальному кошторисі на наступний рік у функціонерів Фонду з'явилося багато питань з приводу впливу цього нововведення на параметри бюджету. МВФ побоюється, що підвищення «мінімалки» до 3200 гривень виявиться непідйомним тягарем для бізнесу як з точки зору виплати зарплат, так і оподаткування. У Фонді стурбовані тим, що це призведе до зростання безробіття.
Крім того, у МВФ також озвучили претензії щодо пенсійної реформи і відсутність законопроекту про ринок земель. Вимоги по приватизації, а також якнайшвидше об'єднання податкової та митниці в єдину юридичну особу також не виконані.
Україна не виконала так звані маячки – економічні нормативи, яких зобов'язана дотримуватися згідно з Меморандумом МВФ. Крім цього згідно правил роботи МВФ, йому заборонено мати справу з держслужбовцями, яких звинувачують у корупції. Так, щодо оприлюднених напередодні телефонних розмов заступника голови НБУ Катерини Рожкової, Фонд проведе власне розслідування, за підсумками якого прийме рішення, чи мати справу з Валерією Гонтарєвої і її підлеглими, чи ні.
Якщо в наступному році не прийде транш від МВФ, то це призведе до виснаження золотовалютних резервів та девальваційного тиску. Якщо не проводити структурні реформи, економічна база залишиться на тому ж рівні або зменшиться, а борг під 8% річних буде накопичуватися. Можна, звичайно, сподіватися, що «саме розсмокчеться», і далі сподіватися на те, що експортно орієнтована економіка нас як-небудь врятує. І таке справді може статися, якщо сировинні ринки підростуть, але тільки до наступної кризи.
Сьогодні повністю повторюється ситуація «Відстрочка виділення траншу МВФ і оптимістичні запевнення уряду про те, що все залишається під контролем», що мала місце в 2011 році. Тоді команді Януковича-Азарова через рік після приходу до влади на початку 2010-го з допомогою коштів МВФ вдалося залатати пробоїни, що загрожували відправити корабель «Україна» на дефолтне дно. І після рішення Фонду навесні 2011-го призупинити кредитування України, кабінет Азарова зміг заявити, що далі вийде плисти і без вітру МВФ у вітрилах.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу