Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що в Україні відбувається на ринку праці на початку 2017 року (інфографіка)

Редакція

19.01.2017 342 0 0

Протягом 2016 року український ринок праці стабільно долав кризу і навіть показав зростання. Проте якщо порівнювати з аналогічними місяцями 2015 року, то до кінця року позитивна динаміка знизилася.

Так, якщо в жовтні приріст вакансій становив +20%, то в листопаді — +10%, а в грудні взагалі був -1%. Це говорить про те, що протягом року бізнес був на підйомі, але потім завмер в вичікувальної позиції.

Про те, що український ринок праці одужує, говорять і звіти у сфері зайнятості Держслужби статистики України. У січні 2016 вона нарахувала 508 тис. зареєстрованих безробітних, а в листопаді (останній звітний місяць) їх кількість становила всього 316 тис. Рівно рік тому на 10 вільних робочих місць претендувало 162 безробітних, а до кінця 2016 року — всього 63. При цьому топ-5 професійних сфер з самою високою конкуренцією, за словами керівника центру Катерини Мащенко, порівняно з 2015 роком практично не змінився: як і раніше, найскладніше знайти роботу топ-менеджерам, юристам, студентам і фахівцям-початківцям, бухгалтерів і фінансистів, а також висококваліфікованим фахівцям виробничої сфери. А от зміни в топ-5 областей з найнижчою конкуренцією більш відчутні: з рейтингу вперше зникла сфера IT. Зате сюди входять продажу, страхування та робочий персонал, готельно-ресторанний бізнес та консалтинг.

Держслужба зайнятості порівнює підсумки 2016-го з 2015-му і отримує свої показники. «У січні—листопаді минулого року про скорочення планових попередили 312 тис. осіб, за аналогічний період позаминулого скорочених було на 115 тис. більше», — констатує заступник голови ДСЗ Сергій Кравченко. Ряди безробітних, за словами чиновника, значно поповнили колишні співробітники держуправління і оборони. За даними опитування роботодавців HeadHunter Україна до 2016 р. скорочення пройшли не більше ніж в 9% компаній. Як правило, звільняли робочий і адміністративний персонал, а також найменш ефективних співробітників по всіх напрямах.

НАШІ ДОХОДИ. Середній розмір зарплати в вакансії, за даними ДСЗ, становив 3000 грн: це небагато, але у 2015-му було 2200. Держслужба статистики в свою чергу показує, що середньомісячна українська зарплата в першому кварталі року становила 4618 грн, а у третьому збільшилася до 4989 грн. Індекс реальної зарплати таким чином (у відсотках до відповідного періоду попереднього року) до кінця третього кварталу становив 109%, в той час як на початку року був дорівнює 93%. Таким чином, зростання, хоча і незначний, офіційна статистика відзначає.

Експерти порталів з працевлаштування оперують зовсім іншими величинами — їх спостереження говорять, що до кінця 2016 року середня зарплата, пропонована роботодавцями України, перевищувала 7000 грн, тоді як на початку ледве перевалила за 6100. Очевидно, що погоду в їх неофіційною статистикою роблять віп-зарплати близько 50-60 тис. грн — спеціалістів на такі гроші через центри зайнятості не шукають. Зростання доходів громадян став можливий, за даними опитування, проведеним порталом hh.ua завдяки тому, що дві третини роботодавців підвищували зарплати своїм співробітникам протягом 2016 року. У половині випадків розмір надбавки становив 10-15% (у кожної шостої її отримали тільки цінні для компанії фахівці). Індексація з прив'язкою до поточним курсом долара сталася не більше ніж в 5% компаній. Цікаво, що у кожної восьмої компанії намагаються залучати менш дорогих фахівців за рахунок програм стажувань та навчання молодих спеціалістів з подальшим працевлаштуванням.

http://www.segodnya.ua/img/forall/users/532/53203/new/-1_90.jpg

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали