Що приходить на зміну банківському кредитуванню?
12.12.2016 150 0 0
Досить тривалий час банки були фактично монополістами у сфері видачі кредитів: досить невелика кількість інших організацій займалися подібними операціями. Але певний відсоток населення не міг взяти гроші в борг. Люди отримували відмову за тим чи іншим причин: відсутність хорошого заробітку, погана кредитна історія і багато іншого. Так само, коли терміново потрібна була грошова сума в банк можна було звернутися, оскільки даної організації невигідно давати в борг такого розміру, а обробка заявки займала тривалий час.
Втім, в останні кілька років ситуація почала змінюватися, і банки рік від року здають свої позиції. Так хто ж приходить на зміну банківським кредитам?
Епоха мікрокредитування переходить в онлайн
Банківські кредити почали поступово втрачати свою популярність спочатку в країнах, оскільки там велика частина населення не могла собі дозволити взяти більшу суму. Але поступово ця тенденція почалася і в інших державах.
З початку дев'яностих дуже активно почала розвиватися система мікропозик. Що вона з себе представляє? Організації, які ними займаються, можуть дати людині кредит достатньо невеликого розміру – банкам, як правило, це робити просто невигідно. При цьому отримання мікрокредиту не було такої кількості умов. Він видавався набагато швидше, тому такі сервіси скоро почали набувати популярності. А зараз і зовсім поступово витісняють банки, так як обслуговують набагато більше верств населення і задовольняють більший обсяг фінансових потреб.
Історія розвитку мікропозик
Вперше про невеликих і швидких грошей у борг заговорив професор економіки Мухаммед Юнус: він повністю розробив концепцію маленьких кредитів і навіть створив першу організацію, що спеціалізується на них.
Спочатку, мікрокредитування створювалося для того, щоб підтримувати дрібних підприємців у країнах, тому що великі банки не хотіли з ними працювати — це було для них невигідно. Проте професор Юнус прийшов до висновку, що невеликий позику може врятувати початківця бізнесмена і допомогти йому встати на ноги.
Але з часом система мікропозик трансформувалася: зараз вона функціонує не тільки для підтримки малого бізнесу, але працює і для звичайних громадян, дозволяючи швидко отримати необхідну суму на велику покупку.
Чому банківські позики здають свої позиції?
У двадцять першому столітті сервіси подібні Сredit365 пропонують можливість оформити кредит онлайн на карту з перерахуванням грошових коштів на банківську картку після п'ятнадцятихвилинної обробки. Для багатьох клієнтів це набагато зручніше двотижневого очікування, з яким періодично доводиться стикатися.
Так само онлайн кредит набагато простіше оформити: він видається громадянам старше вісімнадцяти років, але при цьому досить одного паспорта. Банк вимагає пакет документів: довідку про доходи, інформацію про робочий стаж. Так само у Вас повинна бути гарна кредитна історія, тоді як експрес позика може бути виданий будь-якому клієнту – навіть безробітному.
Онлайн заявка на кредит розглядається дуже швидко, а самі гроші видаються на невеликий термін – такі послуги банки надати не можуть, так само вони частіше працюють з великими сумами, тоді як швидкий позику можна отримати і в самому маленькому розмірі. З цих та деяких інших причин банківські кредити починають користуватися меншим успіхом.
Хто ж в онлайн кредитуванні зараз найпопулярніший?
За результатами різних опитувань одні з найбільш популярних – це онлайн позики, які оформляють сервіси подібні Сredit365.
Клієнти їх дуже люблять за оперативність і гарантований результат, оскільки вони не практикують відмову у видачі після оформлення заявки, а перераховують гроші відразу. До того ж, такі організації не потребують Вашої особистої присутності, на відміну від банків, а це для більшості клієнтів набагато зручніше, оскільки не потрібно витрачати час і відволікатися від роботи.
Такі ресурси вже зайняли ті ніші, які не покривалися раніше, і поступово починають користуватися все більшою довірою у користувачів. Так що банківське кредитування поступається свої позиції більш швидким, зручним і демократичним строковими позичками.
Джерело: http://hyser.com.ua/economics/chto-pr...
Коментарі до матеріалу