Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що пропонують змінити в моніторингу закупівель на ProZorro

Редакція

03.06.2016 260 0 0

Кабмін і ВРУ єдині в своїй думці, що систему державних закупівель необхідно розвивати.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на останньому засіданні уряду пообіцяв звільнити всіх чиновників, які з 1-го серпня не перейдуть на електронні закупівлі. Однак і прем'єр, і члени команди реформаторів держзакупівель запевнили, що систему ProZorro необхідно постійно розвивати. Цієї ж думки дотримуються і деякі народні обранці.

Чинний закон про державні закупівлі передбачає, що моніторинг закупівель зобов'язаний проводити центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. Зараз таким органом є Державна аудиторська служба, яка була створена в лютому 2016 року у базі Державної фінансової інспекції.

У свою чергу порядок проведення моніторингу визначається Міністерством фінансів.

У пояснювальній записці до законопроекту № 4738 підкреслюється, що за станом на кінець травня 2016 року Міністерство фінансів не затвердило і навіть не опублікувало для обговорення Порядок проведення моніторингу закупівель.

Факт 1. Згідно з проектом №4738, моніторинг держзакупівель повинна буде виконувати Державна аудиторська служба України.

Факт 2. Служба буде відслідковувати інформацію, яка оприлюднена на сайті ProZorro і підключених майданчиках, а також інформацію в держреєстрах, які відкриті для вільного доступу. Або ж закупівля буде моніториться, якщо хтось поскаржиться на можливі порушення. У свою чергу, поскаржитися можуть: нардепи, органи держвлади чи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій (незалежно від форми власності), об'єднання громадян.

Факт 3. Державна аудиторська служба буде моніторити лише ті закупівлі, у яких плановий бюджет перевищував 5 млн грн для товарів і послуг, і 10 млн грн для робіт.

Факт 4. Аудиторська служба зможе звернутися до організатора торгів за додатковою інформацією, якщо вважатиме, що опублікованих на сайтах і реєстрах даних буде недостатньо. Замовник повинен відповісти на всі питання протягом 5 днів.

Факт 5. Служба має опублікувати на сайті ProZorro результати перевірки, а також пропозиції та рекомендації для Замовника, як усунути порушення законодавства.

Факт 6. Також Державна аудиторська служба буде щорічно моніторити фактичні суми проведених платежів за договорами, які замовники уклали в попередньому році.

Джерело: http://delo.ua/ukraine/chto-predlagaj...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали