Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що робити, якщо забудовник не виконує своїх обіцянок

Редакція

10.10.2017 1042 0 0

Як боротися з горе-забудовниками, які не виконують взяті на себе зобов'язання?

Що робити, якщо у Вашому мікрорайоні на місці запланованих дитсадка, школи або зеленої зони будують чергову багатоповерхівку?

Ви придбали квартиру в новобудові. Забудовник обіцяв Вам прекрасну інфраструктуру: дитячий сад, лікарню, школу, місця для паркінгу. Але через рік виявилося, що на місці обіцяного парку будують багатоквартирний будинок. Така ситуація дуже поширена, особливо в столиці, і в даному випадку забудовник просто водить інвестора за ніс. Це порушує Закон України «Про захист прав споживачів» і свідчить про нечесної підприємницької діяльності.

Отже, якщо обіцяних благ після новосілля Ви не отримали, а вони чітко передбачені в договорі купівлі-продажу, вимагайте виконання зобов'язань через суд. Якщо ж питання, пов'язані з інфраструктурою, в угоді не зазначено, то судовий спір значно ускладнюється для позивача. Адже йому потрібно буде зібрати пакет доказів: наприклад, рекламні оголошення про будівництво житлового комплексу, дозвільні документи, що свідчать про те, що на момент покупки квартири садки, школи та парки точно були передбачені. Якщо забудовник не будує те, що обіцяв, можна розраховувати на моральну компенсацію. Вона буде невеликий, але все ж це краще, ніж нічого.

Також, на жаль, ніхто не застрахований від того, що в Генеральний план міста місцева рада просто може внести зміни. В результаті, на місці парку або школи, передбачених «старим» Генпланом, буде зведена чергова багатоповерхівка. Плюсом в такій ситуації є те, що головний містобудівний документ може змінюватися лише раз в 5 років. Тому інвесторам при покупці слід також звертати увагу на цей параметр.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали