Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За якими правовими нормами встановити оклад керівникові КНП ЗОЗ?

13.02.2019 1739 0 0

Якими правовими нормами слід керуватися, установлюючи посадовий оклад керівникові закладу охорони здоров’я (далі – ЗОЗ), створеного як комунальне некомерційне підприємство (далі – КНП) за організаційно-правовою формою?

Відповідно до Закону від 06.04.17 р. № 2002-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» за організаційно-правовою формою ЗОЗ державної власності можуть утворюватися та функціонувати як казенні підприємства або державні установи, а ЗОЗ комунальної власності – як комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП) або комунальні установи.

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 67 Господарського кодексу, далі – ГК).

Оплата праці працівників підприємства, зокрема казенного і комунального некомерційного, здійснюються на договірних засадах. Це передбачено ст. 97 КЗпП, ст. 15, 16 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108), Законом від 01.07.93 р. № 3356–ХІІ «Про колективні договори і угоди» (далі – Закон № 3356), а також положеннями Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016–2017 роки (далі – Генеральна угода) та відповідними галузевими угодами.

У сфері оплати праці таких підприємств також може застосовуватися постанова КМУ від 19.05.99 р. № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств» (далі – Постанова № 859).

Проте показники для визначення розміру посадового окладу керівника підприємства, заснованого на державній або комунальній власності, наведені в додатку до Постанови № 859, дещо проблематично застосувати до лікувальних закладів. Наприклад, незрозуміло, яку посаду в медичній установі вважати посадою працівника основної професії, у кратності мінімального посадового окладу (ставки) якого визначатиметься максимально допустимий розмір посадового окладу керівника підприємства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали