• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно платити рентну плату за надра при використанні води з власної свердловини?

Юлия Гужел

14.11.2016 499 0 1

Підприємство має на балансі артезіанську свердловину. Вода зі свердловини використовується як для питних і санітарно-гігієнічних потреб працівників підприємства, так і для продажу, тому підприємство є платником рентної плати за спецводокористування. Чи потрібно такому підприємству платити рентну плату за користування надрами для видобутку корисних копалин? Які додатки потрібно заповнити в декларації з рентної плати?

Так, при видобутку підземних вод підприємство є платником рентної плати не тільки за спецводокористування, але й за надра.

Річ у тому, що підземна вода є корисною копалиною – про це свідчать норми не тільки Кодексу про надра (наприклад, ст. 23), але й Податкового кодексу (наприклад, п. 252.20, далі – ПК). Підземні води внесені до Переліку корисних копалин загальнодержавного значення, затвердженого постановою КМУ від 12.12.94 р. № 827. Тому при видобутку підземних вод підприємству необхідно сплачувати два види рентної плати: за спецводокористування (за умови використання води не тільки для питних і санітарно-гігієнічних потреб) і за надра для видобутку корисних копалин.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали