• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як розрахуватися з підрядником сільгосппродукцією за виконані роботи?

Нове

13.08.2019 104 0 0

Для підрядника виконання робіт із збирання врожаю сільгосппродукції за договором підряду є звичайною операцією з постачання послуг, яка обкладається ПДВ (пп. 14.1.185, п. 185.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

Базою оподаткування буде договірна ціна таких послуг, але не менше звичайних цін на аналогічні послуги (п. 188.1 ПК).

Оскільки за виконані роботи грошові кошти не будуть сплачуватися, підрядник повинен скласти податкову накладну (далі – ПН) на дату підписання акта виконаних робіт (п. 187.1 ПК). Така ПН заповнюється у звичайному порядку. При цьому в графі 3.3 має бути вказаний код послуг згідно з ДК 016:2010. Так, послугам із збирання врожаю відповідає код 01.61 «Послуги допоміжні щодо вирощування сільськогосподарських культур».

На підставі такої ПН, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), замовник може віднести суму ПДВ до податкового кредиту.

Для замовника відпуск сільгосппродукції як розрахунок за виконані роботи є операцією із постачання, яка обкладається ПДВ (пп. 14.1.191, п. 185.1 ПК). Тобто він повинен на дату оформлення документа, що підтверджує таку передачу (наприклад, накладної внутрішньогосподарського призначення, товарно-транспортної накладної), виписати ПН.

Базою оподаткування буде договірна ціна на сільгосппродукцію, але не менше звичайних цін на таку продукцію (п. 188.1 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали