Вибуття кормів: особливості документального оформлення
Із цієї статті ви дізнаєтесь: про особливості документального оформлення окремих операцій із вибуття кормів, зокрема їх переміщення зі складів у комори виробничих підрозділів та згодовування тваринам.
Будь-які господарські операції відображаються в обліку на підставі первинних документів. Для відображення в обліку операцій із вибуття кормів сільгосппідприємствам слід керуватися:
- наказом Мінстату від 21.06.96 р. № 193 «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів» (далі – Наказ № 193);
- наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.72 р. № 269-2 «Про затвердження типових форм первинного та аналітичного обліку в сільському господарстві» (далі – Наказ № 269);
- Методичними рекомендація щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів з обліку виробничих запасів в сільськогосподарських підприємствах, затверджені наказом Мінагрополітики та продовольства від 21.12.07 р. № 929 (далі – Наказ № 929), та інші.
У наказі про облікову політику підприємства рекомендується вказати відповідальну особу із бухгалтерії (наприклад, бухгалтера з обліку матеріальних цінностей), на яку буде покладено обов’язки з виписування первинних документів та подальшого контролю за своєчасністю та якістю фіксації господарських операцій з використання кормів у всіх підрозділах підприємства.
Слід також затвердити перелік осіб, які мають право підписувати первинні документи з використання кормів. Це можна зробити, наприклад, наказом керівника підприємства.
Розглянемо детальніше порядок оформлення вибуття кормів за окремими напрямками.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року