Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Вибуття кормів: особливості документального оформлення

26.06.2015 590 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтесь: про особливості документального оформлення окремих операцій із вибуття кормів, зокрема їх переміщення зі складів у комори виробничих підрозділів та згодовування тваринам.

Будь-які господарські операції відображаються в обліку на підставі первинних документів. Для відображення в обліку операцій із вибуття кормів сільгосппідприємствам слід керуватися:

  • наказом Мінстату від 21.06.96 р. № 193 «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів» (далі – Наказ № 193);
  • наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.72 р. № 269-2 «Про затвердження типових форм первинного та аналітичного обліку в сільському господарстві» (далі – Наказ № 269);
  • Методичними рекомендація щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів з обліку виробничих запасів в сільськогосподарських підприємствах, затверджені наказом Мінагрополітики та продовольства від 21.12.07 р. № 929 (далі – Наказ № 929), та інші.

У наказі про облікову політику підприємства рекомендується вказати відповідальну особу із бухгалтерії (наприклад, бухгалтера з обліку матеріальних цінностей), на яку буде покладено обов’язки з виписування первинних документів та подальшого контролю за своєчасністю та якістю фіксації господарських операцій з використання кормів у всіх підрозділах підприємства.

Слід також затвердити перелік осіб, які мають право підписувати первинні документи з використання кормів. Це можна зробити, наприклад, наказом керівника підприємства.

Розглянемо детальніше порядок оформлення вибуття кормів за окремими напрямками.

Полная версия доступна только подписчикам

Лучшие материалы