Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Несвоєчасне повернення авансу на відрядження: яка відповідальність?

Редакція

30.01.2017 515 0 0

ДФС у листі від 16.01.2017 № 557/К/99-99-13-02-03-14 нагадала, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується р. IV ПКУ, відповідно до п. 170.9 ПКУ якого передбачено оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не поверненої в установлений строк.

Порядок складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841 (далі – Порядок), згідно з п. 4 якого якщо платник податку не повертає суми надміру витрачених коштів протягом звітного місяця, на який припадає граничний строк (до закінчення третього або п'ятого, а в окремих випадках десятого чи двадцятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт), то така сума, розрахована з урахуванням п. 164.5 ст. 164 розділу IV Кодексу, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб відповідно до п. 167.1 ст. 167 розділу IV Кодексу за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць.

Враховуючи наведене, норми Кодексу та положення п. 4 Порядку застосовуються податковим агентом у випадку неповернення  фізичною особою  суми надміру витрачених коштів протягом звітного місяця, на який припадає граничний строк їх повернення, у зв’язку з завершенням такою особою відрядження  або виконання цивільно-правової дії, з метою подальшого оподаткування.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали