Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що робити, якщо виконувати умови договору стало збитково?

Підприємець (підрядник) і ТОВ (замовник) 12 червня 2013 року уклали договір підряду (на строк до повного виконання сторонами своїх зобов'язань).

За умовами договору:

- підрядник зобов'язаний виконувати роботи поетапно – протягом 30 календарних днів із дати затвердження замовником кошторису робіт та отримання від замовника необхідних матеріалів;

- за невчасне виконання підрядних робіт передбачено штрафи.

Протягом 2013 року підрядні роботи виконувалися поетапно, а із січня по листопад 2014 року були припинені за ініціативою замовника. У грудні 2014 року підрядник на прохання замовника надіслав йому кошторис на черговий етап робіт. Але вартість робіт не влаштувала замовника – він вважав її завищеною.

Виконувати роботи за нижчою ціною для підрядника буде збитково. Як у цьому випадку підряднику вийти зі скрутного становища?

Можемо порадити підряднику два виходи із ситуації.

1. Шляхом переговорів переконати замов­ника:

- або в обґрунтованості вартості робіт, зазначених у кошторисі,

- або в необхідності розірвати договір за угодою сторін.

Сподіваємося, замовник розуміє, що працювати собі у збиток підрядник не буде. Тому треба довести йому (не голослівно), що нижча ціна обернеться збитками. Оформити в цьому випадку розірвання договору можна шляхом укладення додаткової угоди.

2. Якщо переконати замовника не вдасться і він не погодиться розірвати договір за взаємною угодою – розірвати договір за своєю ініціативою. У цьому випадку процедура розірвання договору залежатиме від того, передбачено договором підряду право підрядника розірвати договір в односторонньому порядку чи ні.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали