Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Отображение акцизных накладных в декларации

14.06.2018 881 0 0

Как отражать в декларации объемы реализованного горючего, если акцизная накладная выписана в одном отчетном периоде, а зарегистрирована в другом


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.06.2018 р. N 2444/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо відображення у декларації акцизного податку обсягів пального за складеними акцизними накладними/розрахунками коригування, якщо дата їх складання та дата реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН) припадають на різні звітні періоди та в межах компетенції повідомляє.

Платником акцизного податку є особа яка реалізує пальне (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в ЄРАН.

При реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні / розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (п. 231.5 ст. 231 Кодексу).

Згідно з абзацом першим п. 5 розд. IV Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. №14, розділ В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» заповнюється платниками акцизного податку, визначеними пп. 212.1.1, 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, які здійснюють реалізацію пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Порядок заповнення додатку 11 до Декларації акцизного податку (далі - додаток 11 до Декларації) визначений у п. 2 розділу V «Додатки до Декларації» Порядку №14.

Так, у графі 5 додатку 11 до Декларації відображаються обсяги реалізованого пального за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними, виданими отримувачу пального, розрахунками коригування до акцизних накладних.

У графах 6 - 10 додатку 11 до Декларації відображаються обсяги реалізованого пального за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними, які не видавалися отримувачу пального, розрахунками коригування до акцизних накладних за відповідними типами причин.

Отже, у додатку 11 до Декларації відображаються ті акцизні накладні/розрахунки коригування до акцизних накладних, які зареєстровані в ЄРАН у тому звітному періоді, за який подається Декларація.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы