Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Додаткову відпустку «на дітей» пропонують надавати одному з батьків

У Верховній Раді України 15.01.2016 зареєстровано законопроект №  3775 про внесення змін до ЗУ «Про відпустки» та КЗпП  щодо додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

З метою забезпечення рівності прав жінки і чоловіка законопроектом пропонується додаткову оплачувану відпустку (ст. 19 ЗУ «Про відпустки») надавати щорічно працівнику, який має двоє або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або який усиновив дитину або взяв під опіку, або який виховує й утримує дитину сам (у т. ч. у разі тривалого перебування одного з батьків у лікувальному закладі), тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Зазначена відпустка може бути поділена за домовленістю між батьками (опікунами, усиновлювачами) на їх розсуд та використана одночасно чи в різні строки.

Зауважимо, що аналогічні норми містять і статті 197, 294 проекту Трудового кодексу України, прийнятого за основу 05.11.2015.

Звертаємо увагу, що у законопроекті поняття «одинока мати» замінено на «працівник, який виховує й утримує дитину сам».

Оскільки вказані норми стосуватимуться не лише жінок, статтю 182-1 пропонується перенести з глави ХІІ «Праця жінок» до глави V «Час відпочинку» КЗпП.

 

Підготувала Ірина Житкова,

головред МЦФЕР: Кадри, головред порталу kadrovik01.com.ua

Джерело: http://kadrovik01.com.ua/news/dodatko...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы