Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Компанії будуть банкрутувати рідше

Редакція

14.04.2016 168 0 0

Депутати разом з представниками Мінфіну та Мінекономіки допрацюють законопроект про реструктуризації.

Українським підприємствам вирішили спростити реструктуризацію банківських кредитів. Її втиснули в рамки закону (№ 3555), який був прийнятий в першому читанні, і зараз допрацьовується до другого слухання. Після прийняття документа парламентом, кредитори і позичальники почнуть домовлятися за єдиними правилами.

Компанії стануть рідше банкрутити. Кредитор буде виробляти план відновлення платоспроможності боржника, залагоджувати суми фінансових претензій і відпрацьовувати порядок виплат.

Фінансова реструктуризація на підставі договору, в якому сторони самостійно визначать умови реструктуризації - найголовніший здобуток законопроекту. До того ж, він повністю виключає можливість проведення санації підприємства його керівником.

Що запропонували

Саме відсутність в законодавстві єдиних процедур і прагнення кожного з кредиторів швидше захистити свій інтерес, заважає виконанню вимог кожного. Найчастіше, тільки погіршує ситуацію з усіх боків і веде до ліквідації підприємств. У цьому вбачають причину зростання проблемних кредитів до 50% (незважаючи на програми банків про добровільну реструктуризацію) навіть самі банкіри.

Добровільна реструктуризація корпоративних боргів велася давно. І вона показала, що кожен банк приймає рішення, виходячи зі своїх можливостей, ризик-апетитів, і рамок, встановлених акціонерами. Також багато програм реструктуризації, в основному, розраховувалися на роздріб і малий бізнес, і не завжди підходили великому позичальнику. Законопроект, в першу чергу розрахований на великий бізнес, де боржник і кредитор досі не змогли прийти до компромісу.

Також визначеність в питанні врегулювання боргового навантаження, дозволить залучати інвесторів, яких раніше лякала не так наявність боргів у підприємств, скільки неможливість прорахувати ризики. Для привабливості процедури фінансової санації та поліпшення умов її ведення, в законі прописали укладення договору про відстрочку, умови взаємодії з Фондом гарантування вкладів і держбанками. Їм також ввели мораторій на задоволення вимог кредиторів. Ще держава погодилася списати борги по несплаченим податкам, а тих, хто викупить у боржників нерухоме майно, звільнити від внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування та держмита за посвідчення договору відчуження. А для розгляду спорів передбачили не звичайні суди, а арбітражні.

Детальніше дивіться за посиланням: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали