Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Парламент готує інструкцію боржникам

Редакція

18.05.2016 86 0 0

Депутати завершують розробку правил добровільної реструктуризації боргів бізнесу перед банками. Профільний парламентський комітет пішов на компроміс з банкірами по ряду позицій, зокрема, дозволив їм не кредитувати неплатоспроможні компанії. Бонуси обіцяє і НБУ: банки не будуть покарані через невиконання основних нормативів.

Банки підозрюють державу

Парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності завершує доопрацювання до другого читання законопроекту № 3555 «Про фінансової реструктуризації». Цей документ на три роки вводить єдиний механізм добровільної фінансової реструктуризації боргів компаній і їх досудової санації. Але якщо в цілому ідею проекту підтримують усі сторони, до окремих його норм висуваються претензії.

Законопроект передбачає створення міжвідомчої наглядової ради, до якої увійдуть представники Нацбанку, Мінфіну і МЕРТ. Банкіри побоюються, що держава може нашкодити. Бізнес повинен сам розібратися з боргами, і це треба вирішувати на громадському рівні. Якщо стежити за цим будуть тільки органи держвлади, то банкам в цьому процесі робити буде нічого. Тому повинні бути збалансовані інтереси влади та бізнесу.

Реакція ринку на те, що в раді будуть тільки держоргани, негативна. Законопроект створений для зменшення ролі держави в цьому процесі, тому не можна набирати арбітрів виключно з держорганів.

Способи вирішення проблем

Термін мораторію на виконання боржником вимог кредиторів та пов'язаних осіб складе до 180 днів, хоча спочатку пропонувався строк не більше 120 днів. «За такий короткий термін (120 днів. - FinClub) провести аудит просто фізично неможливо», - заявив народний депутат Максим Поляков. Нацбанк висловився проти цієї ініціативи. «120 днів цілком достатньо. Ми не хочемо, щоб цей процес затягувався », - сказала в.о. заступник голови НБУ Катерина Рожкова. Однак позиція регулятора не була почута, і депутати залишили норму про надання мораторію на 90 днів з можливістю продовження ще на три місяці.

 

Обговорювалося і питання видачі боржникам нового фінансування. Депутати запропонували, що якщо кредитний комітет прийде до такого рішення, то зобов'язання з видачі кредиту кожен з кредиторів повинен брати добровільно. «Деякі банки можуть взагалі не захотіти давати кошти. Нове фінансування має на увазі наявність засобів для цього. Не можна змусити банк видавати будь-кому кредити. При видачі у банку може виникнути порушення нормативів », - заявила заступник директора департаменту реструктуризації заборгованості і стягнення Ощадбанку Ольга Білай. Нацбанк підтримав цю позицію. «Якщо кредитори зібралися домовитися, то їх головне завдання - повернути актив. А можливість видачі нових засобів залежить від наявності грошей. Не можна зобов'язувати до цього, кредитори повинні вирішувати самі », - підтримала банкірів Катерина Рожкова. Тому депутати віддали це рішення на відкуп самим кредитним комітетам.

Докладніше дивись за посиланням: http://investfunds.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали