Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Закордонний алімент або що робити, коли один із батьків іноземець або перебуває не в Україні

Редакція

10.10.2016 57 0 0

Рішення українського суду про стягнення аліментів та його примусове виконання

Територіальна підсудність у питанні стягнення аліментів може бути вирішена на користь місцевих судів загальної юрисдикції за місцем проживання позивача (одного із батьків), який буде звертатись до суду із такими вимогами в інтересах дитини.

Слід врахувати, що при зверненні з подібними позовами у справах, де відповідач (інший із батьків) є іноземцем, або місце його постійного проживання чи перебування знаходиться за межами України, необхідно у прохальній частині закладати можливість виконання такого рішення за межами України. Тому треба ґрунтовно підійти до визначення розміру аліментів і повністю відмовитись від застосування стягнення у вигляді частки від доходу.

У тих випадках, коли один із батьків є іноземцем або ж особою без громадянства, необхідно пам'ятати, що згідно зі ст. 80 Закону України «Про виконавче провадження», рішення судів може бути виконане в межах вищевказаного закону лише у разі, коли такі особи проживають (перебувають) чи зареєстровані на території України або якщо вони мають на території України власне майно, яким володіють самостійно або разом з іншими особами. У випадку невиконання такими особами рішень, державний виконавець звертається до компетентних органів з поданням про заборону в'їзду в Україну або видворення за межі України таких осіб відповідно до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". Тому, як бачимо, законодавець, захищаючи інтереси дитини, зробив усе, аби боржника за несплату аліментів ми були змушені шукати за межами України та вже там визнавати рішення українських судів і вимагати їх примусового виконання.

Отже, після отримання рішення українського суду, яке неможливо було виконати на території України, необхідно визнати та виконати це рішення за кордоном. Суди іноземних держав по-різному сприймають рішення українських судів, і вирішальним тут є наявність або відсутність між Україною та державою, яка буде виконувати рішення суду, двосторонніх чи багатосторонніх договорів.

Як висновок, зазначимо, що коли обирається спосіб стягнення аліментів за кордоном через визнання та виконання рішення суду України, основну увагу приділяємо саме цьому рішенню як документу та максимально намагаємося вжити всіх передбачених нашим законом заходів щодо його виконання. Тому, якщо зважено, з урахуванням доцільності та всіх можливостей, ми приймаємо рішення визнавати та виконувати рішення суду України на території іноземної держави, доцільно буде від самого початку долучити до цього процесу досвідченого адвоката, який зможе отримати рішення суду і документи про його виконання, за які не буде соромно перед міжнародним суспільством.

Докладніше дивись за посиланням: http://protokol.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали