Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" планують удосконалити
27.05.2016 876 0 0
У комітеті Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства за участю представників Мінрегіону, Мін’юсту, центральних та місцевих органів влади, народних депутатів України, а також громадських організацій та голів, членів правління ЖБК та ОСББ, відбулось засідання Робочої групи з обговорення депутатського законопроекту «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» № 4680.
Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», після 1 липня 2016 має відбутися перехід від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирними будинками.
Проте, організація та проведення конкурсу з надання послуги з управління багатоквартирним будинком, визначення переможця за результатами конкурсу (тобто, визначення управителя), процес приймання-передачі житлових будинків в управління від попереднього надавача послуг може тривати до 6 місяців.
Щоб забезпечити безперервність належного обслуговування багатоквартирних будинків, до моменту визначення управителя у таких будинках, планується внести зміни до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». А саме, чітко визначити, що до моменту обрання нового управителя, обслуговуватиме будинок попередній виконавець послуг.
Також законопроектом пропонується надати співвласникам право в будь-який момент розірвати договір з призначеним на конкурсних засадах управителем, якщо вони визначаться із формою управління будинком. Для цього вони, не пізніше ніж за 2 місяці, мають повідомити управителя про дострокове розірвання договору.
Цим законопроектом передбачено, що співвласники багатоквартирних будинків, утримання яких здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи, продовжать відшкодовувати витрати на утримання відповідних будинків і споруд та прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення ОСББ (у тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.
Якщо протягом одного року з дати набрання чинності Закону співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У цьому випадку ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається, за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому ЦОВВ, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на 1 рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...
Коментарі до матеріалу