Закон про санкції: застосування до українських компаній
15.09.2014 270 0 0
12 вересня набув чинності Закон України «Про санкції».
Несподіванкою закону стало поширення санкцій на резидентів України.
В ході обговорення законопроекту під час другого читання Прем'єр-міністр А.Яценюк прокоментував питання депутатів про те, чи буде Закон поширюватися на резидентів України, таким чином: «Санкції стосують Тільки держави-Агресор, Тільки іноземних суб'єктів підпріємніцької діяльності,тільки іноземних компаний , іноземної агентури и всякої Іншої гидота, яка не дає возможности Україні жити».
Насправді ж Закон поширюється також і на українські юридичні особи, які перебувають у власності іноземних юридичних осіб - тобто на компанії, які переважно належать нерезидентам або іншим чином ними контролюються.
Крім перерахованих заходів, до зазначених українським компаніям можуть застосовуватися такі види санкцій:
- Заборона на залучення додаткового капіталу шляхом збільшення компаніями статутного капіталу;
- Анулювання ліцензій та дозволів, що дають право на заняття економічними видами діяльності в Україні, в тому числі ліцензій на видобуток надр;
- Заборона на користування радіочастотним ресурсом України;
- Обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування;
- Заборона на вчинення інвестицій і на вивезення валютних цінностей за кордон;
- Заборона на реєстрацію учасником міжнародної платіжної системи.
Закон може застосовуватися до українських громадян і компаніям без іноземного капіталу, якщо вони «здійснюють терористичну діяльність». Порядок застосування санкцій
Ініціатива про введення санкцій може виходити від Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України та Служби безпеки України. Зазначені органи вносять пропозицію про застосування санкцій до Ради національної безпеки і оборони України (Рада), який приймає рішення, що вводиться в дію указом Президента України.
Якщо санкції застосовані проти конкретної особи або юридичної особи, вони набирають чинності з моменту видання указу Президента. Якщо санкції застосовуються проти категорії осіб, товарів або послуг (секторальні санкції), вони вводяться в силу указом Президента України, схваленим постановою Верховної Ради України, яка скликається в екстреному порядку протягом 48 годин.
При цьому секторальними не можуть бути 13 з 25 заходів санкцій (наприклад, заборона на участь в приватизації не може бути секторальних). Рішення про застосування санкцій повинно містити термін, протягом якого буде діяти відповідна міра.
Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/
Коментарі до матеріалу