Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заблокували податкові накладні? Не панікувати, а діяти!

Редакція

13.07.2017 1253 0 0

Головною подією липня, безсумнівно, стала реальна блокування податкових накладних. Головне питання бухгалтера: що робити, якщо реєстрація припинена?

Отже, перш за все вам треба усвідомити, навіщо впроваджена блокування, що шукають податкові органи, які операції знаходяться в зоні ризику і як підтвердити, що ваша господарська діяльність не входить в цю зону. Від загального розуміння проблеми прийде розуміння подробиць. І стане ясно, як треба діяти.

Автоматизована система критеріїв оцінки ризику для зупинки реєстрації ПН/РК введена з метою ліквідувати схеми ухилення від оподаткування. Йдеться про випадки підміни одного товару іншим (пересортиці) при передачі його по ланцюжку від «постачальника зустрічного транзиту» до «покупцеві зустрічного транзиту», як презентує це ДФС на своїх семінарах.

Інакше кажучи, мета впровадження СМКОР - відсікти нереальні господарські операції (нічим не підкріплені, паперові) від роботи реального сектора економіки, коли між суб'єктами господарювання відбувається фактична передача активів.

Про те, за якими ознаками ДФС відстежує і відпрацьовує нереальні операції, який сенс вкладає в поняття «постачальник зустрічного транзиту», «нереальна поставка» можна дізнатися з відповідних Методичних рекомендацій, наведених в листі ДФС від 16.05.16 р № 16872/7/99-99-14-02-02-17. Для вашої зручності короткий огляд документа - в цьому спецвипуску Ознайомтеся спершу з цим матеріалом, щоб краще зрозуміти сенс критеріїв і алгоритм ваших дій в разі блокування податкових накладних.

Не забудьте також про те, як важливо спочатку правильно оформити податкову накладну. І що треба робити, якщо в ній допущені помилки. Ми проаналізували найпоширеніші ситуації і привели рекомендації, як діяти на практиці.

Головна порада: не панікуйте і не сидіть склавши руки. Автоматизований моніторинг уже працює, передумов для його скасування немає. А значить, треба заспокоїтися і діяти.

Як? Про це ми і розповіли в спецвипуску.

Колеги, ми разом пережили впровадження СЕА ПДВ в 2015 році. Переживемо і СМКОР, не сумнівайтеся! Ми завжди поруч!

Ольга Целуйко

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали