У Раду внесли альтернативний законопроект про валюту
04.04.2018 172 0 0
До Верховної Ради внесено альтернативний законопроект «Про валюту» №8152-1 від 3 квітня 2018 року.
Законопроект зареєстрований під номером 8152-1, тоді як законопроект президента України Петра Порошенка внесений №8152.
Автори документа — Тетяна Острикова, Іван Мірошниченко, Андрій Журжій, Сергій Кіраль, Олег Лаврик, Олександр Опанасенко, Роман Семенуха, Ярослав Маркевич, Олена Сотник, (всі — «Самопоміч»), Віктор Галасюк, Сергій Рибалка («Радикальна партія Олега Ляшка»), Леонід Ємець («Народний фронт»), Вікторія Пташник (позафракційна).
Більшість статей в альтернативному законопроекті дублюють президентський законопроект «Про валюту». У новому документі більш детально виписаний термін можливих валютних обмежень, які може вводити Нацбанк при виникненні нестабільної фінансової ситуації.
Якщо законопроект №8152 пропонує дати право НБУ вводити обмеження строком на 6 місяців з можливістю продовження, то по законопроекту №8152-1 Нацбанк зможе їх ввести на строк не більше 6 місяців і не частіше одного разу протягом календарного року.
Крім того, НБУ при введенні обмежень повинен буде вказати підстави застосування заходів, термін їх дії, перелік осіб на яких вони поширюються і прогнозні дані про вплив. Після закінчення терміну обмежень, їх результат повинен буде оцінити Рада НБУ.
Також депутати пропонують прописати в законі обмежувальні заходи щодо введення вимоги обов'язкового продажу експортерами валютної виручки. Передбачається, що НБУ зможе вводити таке обмеження, але тільки на суму до 50% від суми надходжень і більше 50 тис. євро.
Депутатський законопроект розширює розділ про забезпечення виконання валютного законодавства. Законопроект №8152 передбачає, що НБУ може застосовувати заходи до порушників відповідно до законів «Про банки і банківську діяльність» та «Про фінансові послуги та держрегулювання ринків фінпослуг». Законопроект №8152-1 прописує перелік цих заходів впливу до порушників валютного законодавства.
Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності планував розглянути президентський законопроект №8152 4 квітня, як невідкладний, але скасував засідання через реєстрацію альтернативного законопроекту.
Нагадаємо, 19 березня законопроект «Про валюту» був внесений до Верховної Ради і визначений президентом Петром Порошенко як невідкладний.
Якщо зараз потрібно звертатися до Національного банку за отриманням дозволу для валютних операцій, то за новими правилами потрібно буде повідомляти регулятору, що операція вже відбулася.
При цьому Нацбанк як орган валютного нагляду і банки як агенти матимуть право вимагати від компаній і фізосіб документи по проведених операціях, а за органами валютного нагляду залишиться право проводити перевірки з питань дотримання вимог валютного законодавства.
http://iportal.rada.gov.ua/
Коментарі до матеріалу