Упорядковано норми щодо функціонування Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови
Урядовим рішенням унесено зміни до деяких нормативно-правових актів, що дозволять повноцінно виконувати свої функції та завдання секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови (далі – секретаріат Уповноваженого). Зокрема, визначено статус цієї структури, тобто вона є юридичною особою публічного права, а гранична чисельність її працівників становить 50 осіб.
До речі, зараз на Уповноваженого із захисту державної мови покладено здійснення функцій керівника держслужби щодо керівника секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, першого заступника та заступників керівника секретаріату.
Крім того, після доповнення Переліку категорій працівників, яким може бути надано службові житлові приміщення, затвердженого постановою РМ УРСР від 04.02.88 р. № 37 «Про службові житлові приміщення» (далі – Постанова № 37), Уповноважений із захисту державної мови та його представники можуть скористатися правом надання їм службових приміщень.
Згідно з Положенням, затвердженим Постановою № 37, службові житлові приміщення, що надаються в будинках державного і громадського житлового фонду, призначаються для заселення громадянами, які у зв’язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Звісно, такі приміщення мають використовуватися за їх цільовим призначенням.
Постанова КМУ від 25.06.20 р. № 530 набула чинності з 07.07.20 р. («Урядовий кур’єр» від 07.07.20 р. № 127).
Коментарі до матеріалу