У РАДІ ПРОПОНУЮТЬ ВВЕСТИ ЄДИНИЙ ПДВ-РЕЄСТР І СКАСУВАТИ ШТРАФИ ДЛЯ АГРАРІЇВ
27.01.2016 187 0 0
25 січня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №3810 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість» (автори - Острікова Т., Журжій А., Курячий М., Галасюк В., Кірш О., Гудзенко В., Лабазюк С., Бакуменко О.).
Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу й передбачити
- запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування замість Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу України та Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу України;
- незастосування у 2016 році до суб`єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом за допущення помилок у податкових деклараціях з податку на додану вартість;
- заборону скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками, оскільки податковий кредит забезпечується грошовими коштами.
Як нагадується в пояснювальній записці, 24 грудня Верховна Рада прийняла закон №909-VIII, яким передбачено запровадження двох реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та зміну спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
При цьому наголошується, що зміна спецрежиму оподаткування була запроваджена без перехідного періоду, за який можна було б вивчити нову систему подання податкової звітності для уникнення помилок.
Одним з варіантів вирішення зазначеної проблеми називається незастосування у 2016 році фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом за допущення помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.
"Крім того, передбачене прийнятим Законом запровадження відразу двох реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування суперечить принципу рівності платників податків, встановленого Податковим кодексом України та створює передумови для зловживань з боку контролюючих органів. Очевидно, що в системі відшкодування ПДВ має діяти єдиний реєстр", - зауважують автори документ.
Вони також констатують, що прийнятим законом так і не було вирішено проблему захисту зареєстрованого в ЄРПН податкового кредиту. Зазначеним законом було внесено зміну до статті 201 Податкового кодексу України, згідно з якою податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту. При цьому не враховано, що код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається у податковій накладній лише для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України). А словосполучення "не заважають ідентифікувати здійснену операцію" є вкрай нечітким і створює передумови для зловживань контролюючими органами. Тому, на думку нардепів, в Податковому кодексі у статті 198 слід чітко визначити виключні підстави для скасування податкового кредиту.
Джерело: http://finbalance.com.ua/news/U-Radi-...
Коментарі до матеріалу