Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Опір кібератакам покращиться

Редакція

31.10.2016 120 0 0

Спеціальні та правоохоронні органи будуть краще і оперативніше відстежувати кібернетичні атаки.

Так, 30 серпня 2016 року в Верховній Раді був зареєстрований законопроект №2133а-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення в сфері інформаційної безпеки і боротьби з кіберзлочинністю».

Що несе в собі кібератака?

Пропоновані законопроектом зміни стосуються Закону України «Про основи національної безпеки» і потребують уточнення завдання правоохоронним і спеціальним органам щодо запобігання, виявлення, припинення і розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу саме національним інтересам України.

Також в чинному Кодексі України про адміністративні правопорушення встановлена ​​відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління. При цьому відсутня норма про адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб Служби безпеки України, що випливають з повноважень, передбачених ст. 25 Закону України «Про Службу безпеки України».

Законопроект розроблено у зв'язку з необхідністю підвищити ефективність заходів, спрямованих на протидію кіберзлочинності в Україні.

Крім цього, вимагають уточнення окремі питання контррозвідувальну діяльність та діяльності розвідувальних органів.

Відповідальність за бездіяльність

Як наголошується в пояснювальній записці, з огляду на масштабність і динамічність проникнення інформаційно-телекомунікаційних технологій в усі сфери життєдіяльності людини, суспільства і держави в процесі інтеграції нашої країни в глобальній інформаційній цивілізації проблема забезпечення її кібернетичної безпеки, як невід'ємної складової кожної зі сфер національної безпеки, управління процесами , в яких це пов'язано з використанням зазначених технологій, вимагає негайного і ефективного вирішення, що неможливо здійснити без відповідних законодавчих новацій.

Пропонується, що за невиконання законних вимог посадових осіб Служби безпеки України, а також створення перешкод для виконання покладених на них обов'язків, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кібербезпека - важливий крок

Проект Закону розроблено з метою формування основ державної політики в сфері забезпечення кібербезпеки України, яка буде досягнута шляхом внесення змін до положення Закону України «Про основи національної безпеки України» та інших законів, в частині визначення основних реальних та потенційних загроз національній безпеці України з кіберзахисту, основних напрямків державної політики.

Наслідком прийняття законопроекту стане удосконалення нормативно-правової бази в сфері діяльності спеціальних і правоохоронних органів, що в свою чергу сприятиме підвищенню ефективності контррозвідувальної та правоохоронної діяльності.

Джерело: http://sud.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали